O ženách, které dělají to, co milují
Energie, koncentrace, paměť. Jak na ně za pomoci přírodních prostředků?
vložila 6.1.2018
22.5.2018
Kurzovní lístek - Exchange s.r.o.
EUR 25,500 25,800
USD 21,700 22,000
Chci
vyměnit
EUR

Energie, koncentrace, paměť. Jak na ně za pomoci přírodních prostředků?

Trápí nás to občas každého. Den, kdy potřebujete, aby váš mozek pracoval na 100% a on ne a ne se nastartovat. Nedokážete se koncentrovat na jedinou věc, vaše paměť si s vámi dělá, co chce a nejraději byste se viděli na v parku a bez přemýšlení. Jenže práce, uzávěrky a finišující projekty si říkají o něco zcela jiného. Nebojte se! I na to se dá vyzrát. A to zcela zdravě a bez vedlejších účinků. Přečtěte si tipy na pomocníky z přírody, kteří vám pomohou dostat mozek do aktivity, koncentrovat ho na jediný úkol a po práci ho nechat si odpočinout.

Zázraky s ovocem a zeleninou

Už naši předci moc dobře věděli, že některé druhy ovoce a zeleniny dokážou zázraky s naším mozkem. Například borůvky, ostružiny či jahody jsou skvělé na naši paměť. Stejně tak i brokolice či květák. Pokud chcete snížit stres, sáhněte po ananasu, grepech či broskvích. Vlašské ořechy vám doplní potřebné omega-3 mastné kyseliny a antioxidanty. A tím podpoří funkci mozku a dokonce jsou schopné mozek i uzdravovat. Kurkuma je bohatá na protizánětlivý antioxidant, který skvěle působí na zpomalování Alzheimerovy choroby. Díky celeru se vám s věkem nebude ztrácet paměť. Jestli jste doposud nevěřili v to, že bychom měli denně sníst několik kousků ovoce, tohle jsou snad dostatečné důkazy.

Obyčejné bylinky, velké zázraky

Potřebujete nabudit a odehnat únavu? Dejte si mátu nebo kopřivu. Pokud se cítíte psychicky přetížení, stresovaní, nedokážete se na nic soustředit a ještě večer po práci nejste schopni usnout, pomůže vám ženšen.  Mateřídouška má vlastnosti, které vám pomohou s nervovým vyčerpáním a přepracovaností.

Cizokrajní pomocníci

Nevybrali jste si z bylinek, které rostou v naší kotlině? Nevadí. Je i spousta pomocníků ze světa. Například velmi proslulý je list Ginko biloby. Příznivě ovlivňuje mozkovou činnost. Napomáhá při zvýšení výkonnosti paměti, soustředění se, schopnosti se učit a udržet pozornost. Už amazonští indiáni věděli po čem sáhnout, když chtěli regenerovat a vitalizovat organismus, odstranit psychickou únavu a povzbudit náš mozek, který se díky tomu bude lépe koncentrovat. A tím je plod liány, Guarany. A do třetice všeho dobrého z pomocníků ze světa vám představím jeden z mých nejoblíbenějších nápojů. Cesmína paraguayská neboli Yerba maté. Lahodný nápoj, který je skvělý proti únavě. Výrazně zlepšuje koncentraci, stimuluje mysl a jako velký bonus, potlačuje pocit hladu, tím pádem je skvělý i při hubnutí.

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také