O ženách, které dělají to, co milují
Dalajlámova moudra, která můžete uplatnit nejen ve svém podnikání
vložila 8.1.2018
21.6.2018
Kurzovní lístek - Exchange s.r.o.
EUR 25,650 25,950
USD 22,200 22,500
Chci
vyměnit
EUR

Dalajlámova moudra, která můžete uplatnit nejen ve svém podnikání

Jeho Svátost Dalajláma. Tibetský duchovní vůdce, který má velký dar promlouvat k celému světu. A nejen o náboženství a duchovnu. Jeho moudra se dají aplikovat i do businessu a podnikání. Nechte se proto inspirovat jeho výroky, které jsou plné inteligence a životního nadhledu.

„Když prohrajete, nezapomeňte na tu lekci.“

Je velice důležité se umět ze svých chyb poučit. Pokud už se nám něco nepovede, může to pro nás být mnohem cennější než to, kdyby to hned napoprvé vyšlo. Zpětně se podívejte a zhodnoťte, jak jste se v dané situaci zachovali a co jste udělali špatně. A příště už to neuděláte.

 

„Jednou za rok vyjeďte někam, kde jste ještě nebyli.“

Jenom tak získáte rozhled. A ten je v podnikání tolik potřebný. Když se vydáte „ven“ ze své ulity, mohou k vám přijít nové podněty, noví zajímaví lidé a nové pohledy.

„Buďte každý den nějaký čas o samotě.“

Ano, ač je velice důležité se stýkat s lidmi a v začátcích podnikání to platí dvojnásob, protože jedině tak si dokážeme budovat klientelu, je důležité být občas i sám. Jenom v takové chvíli k nám mohou proudit naše vlastní kreativní nápady. Ozve se náš vnitřní rádce, který nám řekne, jakým směrem je nejlepší se na naší cestě vydat.

„Existují pouze dva dny v roce, kdy nemůžeme udělat vůbec nic. Jedním je včerejšek a druhým zítřek. Proto je dnešek tím správným dnem, kdy má člověk milovat, konat a žít.“

Jenom dnes můžete začít. Jenom dnes se to opravdu může stát. Je nutné si některé kroky v našich životech důkladně promyslet. Stejně důležité je ale se jednoho dne prostě odhodlat a vykročit.

„Otevřete se změnám, ale neztrácejte své vlastní hodnoty.“

Život je změna. S tím je nutné počítat. Neustále se naše cesta utváří a mění směr. Ale pokud po té cestě jdeme s hodnotami, v které opravdu věříme a ctíme je, je ta cesta smysluplná a jenom taková nám toho dá nejvíce.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také