Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
3 profesionální tipy, které vám zefektivní dojíždění do práce
vložila 22.2.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

3 profesionální tipy, které vám zefektivní dojíždění do práce

Jak dlouho trvá vaše cesta do práce? Půl hodinu nebo třeba dvě? Jak využít čas, který strávíte v autě nebo ve vlaku k tomu, aby posunul vaši kariéru na nový stupeň? Pokud byste totiž na cestě strávili hodinu tam a hodinu zpátky denně, pak za týden je to celých 14 hodin času, který můžete věnovat smysluplnému sebevzdělávání, které vás navíc ještě bude bavit. 

1. Poslouchejte podcasty

Zajímáte se o historii? Baví vás sportovní nebo kriminální tematika? Chcete se dozvědět o nových marketingových trendech ve vaší oblasti? Podcasty jsou k tomu jako stvořené. Podcasting je způsob šíření informací vymyšlený v roce 2004 Adamem Currym a do jisté míry konkuruje rozhlasu. Zvukové záznamy nebo videozáznamy autor podcastu umístí na internet ve formě souborů a vy si je můžete pohodlně pustit online nebo stáhnout do počítače. Máte svého oblíbeného kariérního guru? Podívejte se jestli právě on nějaké podcasty nevydává. Určitě to bude pro vás inspirativní poslech. 

2. Čtěte nebo poslouchejte audio knihy

Knihy jsou odjakživa základem celé společnosti. Dokonce byly knihy určené jenom někomu a nemohli je využívat a číst všichni. Dnes je však situace přesně opačná. Využijte toho ve svůj prospěch. Knihy totiž zlepšují mozkovou aktivitu a zlepšují empatii či porozumění. Pokud cestujete vlakem pořiďte si motivační knihy, které nakopnou vaši kariéru a klidně je čas od času proložte jiným oblíbeným tématem jako je nejnovější detektivní příběh. Pokud řídíte stáhněte si knihu do svého telefonu a poslouchejte ji v audio podobě. Budete se bavit a navíc snížíte stresovou zátěž nebo si zlepšíte kvalitu svého spánku. 

3. Učte se nový jazyk

Dlouho toužíte začít se učit španělsky? Využijte času stráveného v autě nebo ve vlaku ve svůj prospěch a stáhněte si do telefonu aplikaci, která vás nový jazyk začne ušit. Výhodou těchto aplikací je, že každá lekce začne tam, kde jste naposledy skončili. Jejími součástmi jsou nejen pravidelné kvízy, slovníčky, ale také správná výslovnost nebo gramatika. Existují také v podobě pro poslech, kdy své odpovědi můžete pohodlně diktovat do telefonu, který je převede do písemné formy. Navíc vám aplikace bude posílat oznámení o úrovni vašeho učení i o tom, kolik času jste při výuce strávili. Je to motivační a užitečné zároveň!

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také