Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak efektivně a snadno zvládnout home office - 2. díl
vložila 3.5.2017
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak efektivně a snadno zvládnout home office - 2. díl

Proč je důležité najít si vlastní pracovní rituály, jak má vypadat místo, kde se vám bude dobře soustředit nebo jak naši práci můžou ovlivnit sociální vazby při práci z domova? To všechno jste se mohli dozvědět v předchozím článku.  Jaké další rady vám usnadní tzv. home office?

Vytvořte si seznam úkolů

Mně se osvědčilo si každý den udělat tzv. to do list. Papír, kde mám napsané, co za daný den musím stihnout. Postupuji od nejvíce důležitých úkolů a postupně si je odškrtávám. Tak vím, kolik mi toho ještě schází a vím, jak dlouho budu ještě přibližně pracovat. 

Dodržujte přestávky

V klasické práci si přestávky děláme poměrně často. Kolega se za námi staví na kafíčko, potkáme se s někým u kopírky nebo zajdeme na svačinu do kantýny. To se vám ale doma nestane. Je tedy důležité si takové pauzičky naplánovat. Pokud pojedete nonstop celý den, nebude dlouho trvat a odpadnete. Uvařte si kávu nebo dobrý čaj a chvíli odpočívejte. Práce vám potom půjde mnohem lépe od ruky.

 

Jste si svým vlastním šéfem

U práce z domova si musíte uvědomit, že nad sebou nikoho nemáte. Nikdo vám práci nezadá a ani vás nikdo za odvedenou práci nepochválí. A tak se musíte umět chválit sami. Co si takhle za opravdu skvěle odvedenou práci koupit vysněné boty? Vyrazit na relaxační masáž? Nebo si pracovní místo rozzářit krásnou květinou? Ať tak či tak, nezapomeňte se motivovat a odměnit!

Vyrazte pracovat i mimo domov

Pokud ke své práci potřebujete jenom notebook a nejste vázáni na jiné přístroje, vyrazte pracovat někdy i mimo svůj domov. V dnešní době je spousta kaváren přizpůsobena pracujícím. Mají dostupný internet, zásuvky blízko stolů a jako bonus dobroty, které vám přinesou až pod nos. Díky tomu se dostanete do nového prostředí, přijdou vám na mysl nové podněty a nikdy nevíte, koho můžete venku potkat. Co když zrovna v kavárně narazíte na člověka, se kterým navážete pracovní kontakt? 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také