O ženách, které dělají to, co milují
Jak efektivně a snadno zvládnout home office - 1. díl
vložila 3.5.2017
21.6.2018
Kurzovní lístek - Exchange s.r.o.
EUR 25,650 25,950
USD 22,200 22,500
Chci
vyměnit
EUR

Jak efektivně a snadno zvládnout home office - 1. díl

Pracovat z domova je přáním mnoha z nás. Díky tomu máme velkou volnost v tom, kdy a kde zasedneme k práci. Na druhou stranu je s tím spojená velká disciplína a sebeovládání. Mnozí, kdo si již tzv. „home office“ vyzkoušeli, by jistě potvrdili, jak je těžké se odtrhnout od televize, vaření oběda, praní prádla a zkoumání každých 5 minut, co je nového na sociálních sítích. Pro takový typ práce opravdu budete potřebovat pořádnou vůli a odhodlání. Ale pokud na cestu, jak na toto nezvyklé pracovní prostředí, přijdete, bude vám odměnou svoboda, díky které se budete rozhodovat co, jak a kdy budete dělat. A jak si takovou práci z domova co nejvíce usnadnit?

Najděte si svůj vlastní rituál

Chovejte se tak, jako byste šli do opravdové práce. Nařiďte si budík, nasnídejte se, oblékněte se. Je důležité dodržovat pravidelný řád. Zachovat si rituály, které se budou každý den opakovat. Mně například pomáhá, když si vpustím do místnosti krásný čerstvý vzduch, mezitím si uvařím bylinkový čaj do oblíbeného hrnku, zapnu hudbu a zasednu k počítači. A to opakuji každý den. Můj mozek už je zvyklý, že po tomto rituálu se jde na práci. Udělejte si takový, který bude vyhovovat vám. Takový, který vás dokáže nastartovat a namotivovat odvádět dobrou práci.

Jediné pracovní místo

Já osobně nemám doma svou vlastní kancelář. Pouze pracovní stůl. Ale je velmi důležité mít přesně takové místo, odkud budete pracovat. Ano, dá se pracovat i z postele nebo z gauče, ale vaše tělo a mysl si navykne, že celý váš byt je vaším pracovištěm a až si budete chtít večer odpočinout na pohovce, nebude umět relaxovat, protože budou očekávat pracovní aktivitu. Oddělte si proto místo, které bude určené pouze pro práci.

Nezapomínejte na sociální vazby

Je jasné, že vám doma budou chybět kolegové a spolupracovníci. Když jste sami, dokážete se lépe soustředit na práci. Ale sociální kontakt je také důležitý. Myslete na to a naplánujte si společný oběd s kamarády nebo bývalými kolegy. Uvidíte, že takové společné posezení u jídla vás nakopne do další práce.

Pozor na prokrastinaci

Při home office je prokrastinace asi největší hrozbou. Doma máme spoustu rušivých elementů, které odtahují naši pozornost od práce. Jak na ni vyzrát se dozvíte v mém předešlém článku jak konečně zatočit s prokrastinací.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také