Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jaká jsou nejlepší pracovní místa pro introverty a tiché typy?
vložila 23.3.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jaká jsou nejlepší pracovní místa pro introverty a tiché typy?

Pokud jste typ člověka, který rád pracuje samostatně, můžete být ideálním kandidátem pro jednu z těchto pozic. Mnoho introvertů totiž dává přednost malým skupinkám lidí spíš než před velkými společnostmi, které zahrnují zapojování se do projektů se spoustou schvalování a deadlinů. Mohou být totiž zahlceni příliš velkým přívalem informací a potřebují čas, aby resetovali svůj mozek. To ale neznamená, že pokud jste tichý typ, musíte být automaticky odsunut do tmavého koutu vaší kanceláře. Někteří z nejúspěšnějších introvertů našli kariéru, která jim umožnila převzít kontrolu nad jejich prací a celým procesem, a dosáhli ve své kariéře prestižních pozic. Důležité proto je najít si práci, která bude vyhovovat vaší povaze i vašim schopnostem.

Jaké povolání by vám jako introvertům mohlo nejlépe vyhovovat?

Vedoucí účetního oddělení

Pozice v ekonomickém úseku umožní všem introvertům převzít kontrolu nad pracovním procesem a zároveň omezuje jejich kontakt s ostatními odděleními. Jako manažerka účetního oddělení můžete analyzovat data, zpracovávat čísla a hlavně využívat své vynikající organizační schopnosti, kterým „tiše“ usnadníte práci celému týmu.

Soukromá kuchařka

Možná rádi vaříte, ale představa práce v rušné kuchyni se spoustou křiku, lidí a stresu, vás vůbec neláká. Co vyzkoušet práci soukromé kuchařky? Je to ideální práce pro jednotlivce, která vám umožní předvést své dovednosti u sporáku bez shonu tradiční restaurační či hotelové kuchyně. Navíc stále budete v kontaktu s milými lidmi, kteří ocení vaše schopnosti. 

Počítačová programátorka

Podle posledních statistik vyplývá, že ženy, které se zabývají informačními technologie, jsou zastoupeny na trhu v počtu jen 18%. Proto tento obor stále láká nové potencionální ženské IT expertky. Díky počítačovému programování získáte ve svém životě větší flexibilitu, můžete využít práci z domova (nebo odkudkoliv ze světa) a tato profese je přímo ideální pro všechny, kteří dávají přednost samostatným výkonům a úkolům s jasně definovanými termíny.  

Zahradní designérka

Pokud je vaše osobní zahrada vystřižená jako z časopisu, zvažte změnu profese své kariéry. Zahradní architekty nebo designérky jsou kreativní lidí s velkými vizemi a organizačními schopnostmi. Ideální pracovní příležitost pro lidi, kteří lépe komunikují systémem jeden na jednoho nebo s malým týmem, než ve velkých skupinách.

Knihovnice

Ráda čtete a ve škole vás vždycky bavila klidná a tichá atmosféra knihoven? Proč si právě je nezvolit jako svou novou profesi. Pracovní náplní knihovníků je třízení knih, hledání materiálů a práce se vzdělávacími programy a technologiemi. Proto je pro introverty a ty, kteří si ve svém zaměstnání chtějí užít lidskou interakci, ale zároveň potřebují čas sami na sebe, ideální volbou z obou světů. 

Spisovatelka nebo redaktorka

Možnost práce na volné noze v různých online médiích v posledních letech stále narůstá a komunikačních kanálů, kde ocení vaše tvůrčí psaní je mnoho na výběr. Jen málo pracovních míst jako je toto budete moci vykonávat bez problémů odkudkoliv. Výhodou navíc je časová flexibilita a práce na projektech svým vlastním tempem.

Poradkyně nebo terapeutka

Práce terapeutky vyžaduje hluboké myšlení, empatické naslouchání a soustředění výhradně na jednu osobu - všechny tyto dovednosti zvládnou introverti na jedničku. Využijte svoje přirozené vlastnosti a naučte se s nimi pracovat ve prospěch ostatních. Mnoho slavných poradců a terapeutů jsou právě tiché introvertní povahy.

Fotografka

Je focení váš velký koníček a bez zrcadlovky pověšené na krku neopouštíte byt? Mnoho vašich kamarádů vás často žádá o možnost focení? Pak je pozice fotografky pro vás naprosto ideální. Jednou z typických povahových rysů introvertů je totiž jejich kreativita a umění vyjádřit svůj umělecký záměr. 

Analytička trhů

Některé studie ukazují, že ženy dělají mnohem odvážnější a přesnější volby než jejich mužští protějšky. Rychlý a často nejistý svět analýzy trhu může být povzbuzením pro introverty, kterým se daří pod tlakem, ale také rádi pracují samostatně.

Zubní technička

Zubní obor je pro introverty jako stvořený. Uspějí v něm hlavně povahy se silnými schopnostmi řešit problémy a analytické dovednosti, což jsou dvě oblasti, ve kterých introverti vynikají. Zároveň v tomto oboru můžete zužitkovat svou preciznost a smysl pro detaily.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také