Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jaká je vaše motivace: jak nejlépe odpovědět na tuto otázku během pracovního pohovoru?
vložila 2.6.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jaká je vaše motivace: jak nejlépe odpovědět na tuto otázku během pracovního pohovoru?

Když se ucházíte o práci, uslyšíte na pracovním pohovoru spoustu otázek a některé mohou být složitější více než jiné. Jedna z běžných věcí, která vás ale může zaskočit je například: „Co vás motivuje?“ Tazatel vám ji pokládá proto, že hledá odpověď na to, jestli mu pomůžete k dosažení jeho cílů. Nezavřete si svou odpovědí dveře!

Mezi další podobné otázky může patřit například: „Co vás na vaší práci nejvíce baví? či „Co vás zajímá?“ Váš nový potencionální zaměstnavatel chce vědět, jestli jste dost vzrušený a nadšený z práce pro jeho společnost a můžete pro ní být přínosem. 

Jak otázku „Co vás motivuje?“ nejlépe odpovědět? Zde jsou tři ukázkové tipy od kariérních poradců:

Ukázková odpověď číslo 1:

U mě rozhodně vedou výsledky. Libí se mi, když mám konkrétní cíl, který musím splnit, a dostatek času na vymyšlení silné strategie pro jeho dosažení. V mém posledním zaměstnání byly naše roční cíle velmi agresivní, ale pracoval jsem s mým nadřízeným a zbytkem celého týmu, abychom udělali vše pro jejich úspěšné splnění. Mám obrovskou radost, že se nám to nakonec povedlo! Bylo to velice vzrušující.

Proč to funguje:

Tato odpověď je skvělá, protože je zaměřená na úspěchy a výsledky. Je pozitivní poukázat na své úspěchy v předchozích letech, ale zároveň zdůraznit, že nepolevujete a dál chcete nastavovat křivku své úspěšnosti.

Ukázková odpověď číslo 2: 

Vždycky mě motivovaly hlavně data. Dejte mi tabulku a otázky a já dychtivě přijdu na to, co vede k daným číslům a nastavím jejich novou rostoucí křivku. Na mé současné pozici připravuji měsíční analytický report o prodeji. Data z těchto přehledů pomáhají řídit a určovat, jak společnost mapuje své další kroky a stanoví prodejní cíle pro následující měsíce. Schopnost poskytnout tyto základní informace jako kolečko celého celku je pro mě velice motivující. 

Proč to funguje:

Uchazeč o pohovor je motivován jak analýzou dat, která o rozhodně baví, tak schopností poskytnout podporu celému týmu a společnosti. To ukazuje potencionálnímu novému zaměstnavateli, že se rád stane členem týmu a zároveň má potřebné znalosti mu výrazně pomoci.

Ukázková odpověď číslo 3:

Byla jsem zodpovědná za několik projektů, kde jsem řídila vývojové týmy a implementovala opakovatelné procesy do výroby. Týmy dosáhly 100% včasného dodání softwarových produktů. Motivovala mě výzva dokončení projektů v předstihu a řízení týmu, které dosáhly těchto jedinečných cílů. Dobrý tým je pro mě zárukou úspěchu!

Proč to funguje:

Tato odpověď ukazuje novému potencionálnímu zaměstnavateli, že žadatelka je motivována několika faktory - řízením, plánováním a týmovou prací. Navíc má schopnost provádět více úkolů najednou, což může být pro tazatele skvělým znamením.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také