Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak si vybrat obchodního partnera? Toto je 5 klíčových tajemství úspěšného partnerství
vložila 27.3.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak si vybrat obchodního partnera? Toto je 5 klíčových tajemství úspěšného partnerství

Podnikat s nejlepší kamarádkou, manželem nebo partnerem může být velmi přínosné, ale zároveň také velice riskantní. Bez ohledu na to, s kým se rozhodnete spolupracovat, sestavila jsem pro vás seznam tipů, které jsou klíčem k tomu, aby vše fungovalo podle vašeho očekávání.

1. Stanovte cíle společně

Hned na začátku vašeho podnikání je důležité vytvořit si jasnou strategii a stanovit si vzájemná měřítka úspěšnosti. Pokud budete mít společný cíl, můžete si být jistí, že váš obchodní partner bude jednat v nejlepší zájmu vaší společnosti. 

2. Najděte si svou pracovní spřízněnou duši

Většina lidí se podle kariérních poradců chová v práci jinak než doma. Například váš partner může být velmi milý a ohleduplný, když spolu trávíte víkend, ale v práci se může proměnit v ambiciózní osobnost, jejíž jednání vám nemusí být vždy příjemné. Proto se snažte vybrat osobnost, která bude rezonovat s vaší povahou.

3. Pomáhejte si navzájem

Přemýšlejte o tom, jaké dovednosti může vy nebo váš obchodní partner či partnerka takzvaně položit na stůl. Například pokud vás vždycky bavili čísla a máte za sebou ekonomické vzdělání, bude pro vás určitě snadnější starat se o finance společnosti, oproti tomu váš obchodní společník může zase být díky své přátelské povaze užitečný při komunikaci s klienty. Podle toho si také hned na začátku nastavte, kdo bude za jaké úseky vedení společnosti zodpovědný.

4. Komunikujte

Obzvláště pokud jde o projevování podpory jeden druhému. Když máte obtížný den a nedaří se vám, je skvělé, když vás váš partner podpoří nebo rozesměje. A to stejné platí naopak! Zároveň pokud máte v rámci spolupráci nějaký problém, je důležité vyjít s ním hned na povrch a pokusit se situaci, která snadno může být jen nedorozuměním, ihned vyřešit. 

5. Oddělte svůj pracovní a osobní prostor

I přesto, že to může být velice těžké, zvlášť pokud pracujete se svým partnerem. Snažte se řešit pracovní věci pouze v pracovní době a během chvilek volna si užívejte jeden druhého. Díky tomu nebudete mít pocit, že jste neustále pod pracovním tlakem.  

Foto: Shutterstock 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také