Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak si doma vytvořit fungující kancelář
vložila 27.3.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak si doma vytvořit fungující kancelář

Práce z domova se pro mnoho lidí stala díky pandemii koronaviru aktuální záležitostí. Pokud zrovna nemáte doma prostor v podobě domácí kanceláře, ve které se můžete pohodlně usadit k psacímu stolu, je potřeba improvizovat. Pohodlné pracovní prostředí si ale můžete vytvořit i v obývacím pokoji nebo ve vaší ložnici. 

Co je dobré vědět, aby se vám lépe pracovalo? Zde je 5 tipů:

1. Volba prostoru

Pokud je váš prostor omezený, možná budete muset být o to kreativnější. Vyjmutím tyče na prádlo a instalací elektrické připojení můžete snadno proměnit ve svou domácí pracovnu třeba klasickou skříň. Pohodlně usadit se ale můžete i u jídelního stolu s výhledem na celý prostor kuchyně. Důležité je, abyste si ke stolu pořídili pohodlné sezení. Klasická jídelní židle nebo lavice vám po pár hodinách nesezení totiž snadno způsobí bolení zad.  

2. Napište si seznam věcí, které potřebujete

Nikdo z nás nechce zažít situaci, kdy potřebuje odeslat důležitý dokument, messenger nervózně přešlapuje za dveřmi a vy po celém bytě hledáte obyčejnou obálku. Napište si proto přesný seznam kancelářských potřeb, které budete k výkonu svého povolání potřebovat, a ty si nakupte v dostatečném množství. Určitě by vám neměli chybět papíry do tiskárny, toner, kancelářské pořadače, poznámkový blok, zvýrazňovače a sešívačka.

3. Pozor na osvětlení

Je nesmírně důležité mít pro svou práci dostatek světla. Pokud se rozhodnete pracovat například v obýváku spojeným s kuchyní, kde máte spíš dekorační osvětlení, je důležité přidat na jídelní stůl lampu, která vám poskytne dostatek světla. 

4. Umístěte monitor do správné výšky

Množí z nás používají ke své práci notebook. Jejich výhodou je rozhodně nízká váha a snadná manipulace. Nevýhodou však je, že se na monitor koukáte ze špatného úhlu a při dlouhodobější práci vás pravděpodobně začnou bolet záda. Umístěte proto monitor počítače do výšky očí. Můžete použít třeba například pár knih naskládaných na sobě spolu s externí klávesnicí, kterou pohodlně umístíte na pracovní desku. 

5. Zbavte se nepořádku

Pokud pracujete ve své kuchyni, v obývacím pokoji nebo v ložnici je důležité před začátkem pracovní doby uklidit prostor. Nepořádek je rušivým elementem a je dokázáno, že snižuje vaši efektivitu a soustředění. Ustelte postel, ukliďte nádobí do myčky a narovnejte polštáře na gauči. Uvidíte, že se vám v průběhu dne, bude pracovat daleko lépe.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také