Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak se motivovat k dodržování termínů? Nestavte si způsob odměn!
vložila 27.3.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak se motivovat k dodržování termínů? Nestavte si způsob odměn!

Všichni rádi dostáváme odměny! Pokud máte čas od času problém s motivací a v zaškrtání položek svého „to-do“ listu jste v průběhu dne hodně pozadu, kariérní poradci doporučují nastavit si svůj vlastní systém odměn. Ten vás bude udržovat s neustálém soustředění na váš cíl a vy se budete cítit daleko efektivněji, ale také odpočatěji. 

Vyzkoušejte tyto 4 druhy možných odměn:

1. Regenerativní

Tento typ odměny povzbuzuje vaše tělo i mysl, takže i složitější úkoly můžete zvládnout s  naprostým soustředěním. Pokud například víte, že celý den budete muset řešit jeden náročný projekt, naplánujte si v několik „oken“ na odměnu ve formě kávy, mrkněte na svět sociálních sítí nebo třeba na nabídku oblíbeného obchodu. Tento čas si však dopředu přesně definujte. Klidně si můžete nastavit i budík, který vás upozorní, že je opět čas vrátit se do práce.

2. Produktivní

Neustálé vzdělávání patří do harmonogramu každé úspěšné ženy. Proč se tedy za zvládnutí složitého pracovního úkolu neodměnit například koupí edukační knihy nebo online kurzu, který vás opět ve vaší kariéře posune o krok dále. Jejich studování pak můžete v průběhu své pracovní doby vyhradit přesný čas. Nebudete tak mít ze sebe špatný pocit, že se flákáte, ale zároveň necháte mozek odpočinout od plnění náročné pracovní agendy.

3. Paralelní 

Odměnou a pauzu ve výkonu vaší běžné denní agendy může být například čas, kdy se rozhodnete udělat nějaký úkol, který jste už dlouho odkládala. Může to být například pročištění vaší emailové schránky, pleťová maska nebo třídění šatníku. Cokoliv, co vás myšlenkami odvede od pracovních povinností na přesně vymezený čas se počítá a paradoxně vás to udělá v budoucnu daleko více produktivní.

4. Kumulativní

Tento druh odměny je něco jako „platit si za svou vlastní práci“. A rozhodně se jedná o nejlepší způsob, jak se motivovat dodělat velký projekt, který máte před sebou. A hlavně ho dodělat, co nejlépe a nejrychleji. Proč? Protože jakmile úkol splníte, čeká na vás dárek v podobě online nákupů. Volá nová kabelka vaše jméno? Já myslím, že rozhodně ano! 

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také