Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Řekněte mi o něčem, co není ve vašem životopise: jak nejlépe odpovědět na tuto otázku během pracovního pohovoru?
vložila 26.5.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Řekněte mi o něčem, co není ve vašem životopise: jak nejlépe odpovědět na tuto otázku během pracovního pohovoru?

Většinou když probíhá pohovor o nové zaměstnání, nový potencionální zaměstnavatel chce vědět něco navíc nad rámec toho, co jste s ním již dopředu sdíleli ve svém životopise. Tato otázka může mít i daleko obyčejnější podobu jako: „Řekněte mi něco o sobě.“ Tak jako tak důvodem této otázky je, že tazatel chce o vás zjistit více a ujistit se, že vaše povaha i kariérní ambice budou skvělým přínosem pro jeho společnost. Nezklamte ho svou odpovědí!

Zde jsou tři typy ukázkových odpovědí, které vás povýší do kategorie „horký kandidát roku“:  

Ukázková odpověď číslo 1:

Na své předchozí pozici jako vedoucí kanceláře jsem zjistila, že společnost utrácí tisíce korun ročně za kancelářské potřeby, které nikdo nepoužívá. Ve svém volném čase jsem proto prošla předchozími objednávkami a určila, které produkty se používají častěji a které naopak méně často. Poté jsem vyjednala výhodnější smlouvu s prodejcem, který kryl naše nejpoužívanější zásoby se slevou. Poté jsem změnila nás objednávkový systém, abych snížila množství odpadu. Jen během prvního čtvrtletí to společnosti ušetřilo asi 150 000 korun. 

Proč to funguje:

Je jasné, že právě tento úspěch se nedostal do vašeho životopisu, protože pro tento druh úspěchů v něm obvykle není místo. Na druhou stranu je to velice působivý výsledek. Který zaměstnavatel by si nepřál ušetřit na běžných výdajích své společnosti? Ukazuje to tak, že máte silnou motivaci stát se sebevědomou a hlavně velice platnou posilou jeho týmu.

Ukázková odpověď číslo 2:

Zcela upřímně říkám, že nehledám jen další práci. Líbí se mi, že bych mohla pracovat pro útulek, kde se budu věnovat své velké vášni a to je péče o zvířata, která pomoc potřebují nejvíce. Když jsem byla malá, moje rodiče adoptovaly dva psy a jednu kočku z útulku a staly se součástí naší rodiny. Navíc sama mám dnes psa adoptovaného z útulku a ráda bych dál v tomto sektoru měla šanci pomáhat. 

Proč to funguje:

Odpověď ukazuje na vaši vášeň pro toto zaměstnání. A navíc svou odpovědí jasně říkáte, že máte o konkrétně tuto práci velký zájem a nepřijmete tak jakoukoliv v jiném oboru. 

Ukázková odpověď číslo 3:

V mém životopisu je vidět, že můj prodejní tým překročil svůj roční cíl o 15%. Jedním z klíčů k tomuto úspěchu byla moje ochota sjednávat další prodejní schůzky a pomáhat uzavřít obchody s hlavními klienty. Znamenalo to více přesčasů, abych stihla dohnat všechny administrativní úkoly, ale rozhodně to za to stálo. 

Proč to funguje:

Tato odpověď odhaluje vaši osobní kvalitu a pracovní morálku, kterou jste již naznačila v životopise. Zároveň jasně uvádíte, že práce je pro vás zároveň zábavou a ráda překonáváte sama sebe.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také