Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Potřebujete si přivydělat? Tohle jsou skvělé možnosti „druhého“ povolání!
vložila 16.6.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Potřebujete si přivydělat? Tohle jsou skvělé možnosti „druhého“ povolání!

Uvažujete o velké změně vaší kariéry? Nebo si jen chcete zařídit přivýdělek k vaší současné práci? Na trhu existuje mnoho možností, kterým se můžete podle svých zkušeností a dovedností věnovat a být v nich stejně úspěšná, jako je tomu ve vašem hlavním pracovním poměru. Třeba se postupem času ukáže, že právě váš vedlejší příjem je kariérou, která vás bude naplňovat a budete v ní chtít pokračovat na plný úvazek.

Jaké jsou skvělé a flexibilní možnosti druhé práce? Zaměřte se na tyto povolání:

1. Konzultant/ka

Pokud máte rádi to, co aktuálně děláte, a jste připraveni podělit se o své dovednosti, kariéra konzultanta by pro vás mohla být tím pravým. Konzultanti radí společnostem, jak zlepšit obchodní procesy, sociální média, jejich výsledky, poskytnou informace o nových technologiích nebo specializovaných službách.  

2. Webový vývojář/ka

Baví vás programování a design nových webových stránek? Ať už je to vaše současné povolání nebo koníček, proč si k současnému hlavními poměru čas od času nepřivydělat tvorbou webu třeba pro přátelé nebo menší společnosti? Potřebuje kombinaci znalostí grafického designu a technického know-how. Pokud máte pocit, že si v tomto oboru nejste na stoprocent jistí, můžete se ve svém volném čase nejprve zúčastnit nějaké workshopu. 

3. Učitel/ka

Pokud ovládáte cizí jazyky, mohlo by se stát jejich vyučování pro vás skvělým přivýdělkem. Učit můžete děti nebo dospělí cizímu jazyku, ale i cizince zdokonalovat v českém jazyce. Kvalifikovaných učitelů, kteří mají trpělivost, dobré komunikační vlastnosti a nadšení, není nikde dost. Rozhlédněte se po svých možnostech v okolí a nebo využijte sílu sociálních sítí.

4. Realitní agent/ka

Proměňte svou lásku k nemovitostem ve výdělečný byznys. Pokud rádi a často brouzdáte volnými nemovitostmi, máte rádi kontakt s lidmi a baví vás komunikace, pak je toto povolání pro vás to pravé. Můžete začít na poloviční úvazek v zavedení realitní agentuře a nebo po vlastní ose. Licenční požadavky snadno nastuduje na internetu.

5. Trenér/ka

Je jóga, pilates nebo fitness vaší vášní? Ať už patříte mezi kvalifikované amatéry nebo zkušené profesionály, pár lekcí navíc pro vaše přátele nebo známé, může být skvělým způsobem, jak přidat víc peněz do vašeho rodinného rozpočtu. Pokud vám chybí odborné znalosti nebo certifikace, nejprve absolvujte krátký kurz, kde obdržíte vše potřebné. Klientelu snadno získáte přes přátelé nebo sociální sítě. Zeptat se můžete na částečný úvazek i v blízkých fitness centrech.

6. Výživový poradce/poradkyně

Zajímáte se o zdravý životní styl? Proč své zkušenosti a rady neproměnit ve vedlejší příjem? Stačí, když si zařídíte certifikát a nebo absolvujete certifikovaný kurz, který vaše znalosti v oboru výživy potvrdí. Přivydělávat si můžete výrobou jídelníčku na míru nebo zdravými recepty. Záleží na tom, co vás baví a všem se cítíte „silní“. 

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také