Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak využít Facebook při hledání vašeho vysněného zaměstnání
vložila 10.5.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak využít Facebook při hledání vašeho vysněného zaměstnání

Pokud jste si mysleli, že sociální sítě jako Facebook jsou jen skvělou zábavou pro zveřejňování vašich dovolenkových nebo rodinných fotografií, jste na omylu! Sociální média jsou mocným nástrojem pro vytváření kontaktů a hledání zaměstnání. Přemýšlejte o tom takto: jak často jste viděli psát kamaráda na Facebook, že hledá práci? A kolik skupin jste viděli v souvislosti s vaším oborem? Stejně jako jídelna ve vaší kanceláři, je i Facebook místem setkávání, kde lidé mluví nejen o dětech, domácích mazlíčcích, novinkách, ale také o práci.

Vyzkoušejte tyto jednoduché strategie a najděte si svou práci snů:

Připojte se ke skupinám, které souvisejí s vaší profesí nebo s vašimi zájmy

Pomocí vyhledávací funkce Facebooku můžete najít zajímavé skupiny lidí, kteří mluví řečí vašeho oboru. Pokud jste například obchodnice, zkuste jako klíčové slovo použít například „marketing“. Jakmile do vyhledávacího pole zadáte klíčové slovo, klikněte na text „zobrazit všechny výsledky“ a na stránce s výsledky vyhledávání vyberte záložku „skupiny“. Některé z nich mohou být uzavřené pro veřejnost, a abyste do nich vstoupili potřebujete svolení administrátora. O to jednoduše můžete požádat. 

Buďte ve skupinách aktivní

Nemusíte být nutně moderátorem skupiny - tedy osobou, která kontroluje každý příspěvek. Snažte se být ale aktivním členem, který komentuje, lituje a přidává do debat svůj názor nebo zkušenosti. Můžete také různé příspěvky přesdílet na svůj profil. Pokud máte ve svém oboru nějaké nezodpovězené otázky, neváhejte se členů skupiny zeptat na jejich názor. Můžete je samozřejmě také požádat o tipy na zaměstnání. Jejich velkorysost vás může jen mile překvapit.

Opusťte skupiny, které nejsou aktivní nebo užitečné

V uzavřených skupinách neuvidíte kvalitu ani počet příspěvků před připojením. Neváhejte však opustit jakoukoliv skupinu Facebooku, ke které se připojíte a užitečná není. Pokud to neuděláte, může se stát, že Facebook pohltí veškerý váš drahocenný čas, který byste jinak aktivně mohla věnovat hledání nového zaměstnání.

Najděte si nové kontakty

Většina vašich přátel na Facebooku jsou pravděpodobně lidé, které znáte osobně. Nebojte se však rozšířit své virtuální přátelé i o zajímavé lidí, kteří podnikají nebo pracují ve stejném oboru. Právě oni posílají do virtuálního světa každý den zajímavý obsah, který vám při hledání práce může být více než nápomocný. 

Ujistěte se, že na svém profilu nemáte nic nevhodného

Primárním účelem Facebooku je přátelství s vaší rodinou a kamarády. Jakmile ale začnete své virtuální přátelé rozšiřovat o prakticky cizí osoby, zamyslete se, co u vás na profilu uvidí. Zvlášť pokud byste je chtěli využít při hledání nového zaměstnání. Předem proto svůj profil projděte a smažte jakýkoliv obsah, který by mohl být nevhodný jako například obrázky, kde jste opilí, ve skandálním oblečení, naštvaní atd.

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také