Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Co můžete dělat, když nenávidíte své nové zaměstnání
vložila 16.4.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Co můžete dělat, když nenávidíte své nové zaměstnání

Nesnášíte svou práci, i přestože jste do ní zrovna nastoupili? Bez ohledu na to, jak pečlivě jste zvažovali výhody a nevýhody před jejím přijetím, neexistuje způsob, jak si být na 100% jistý, do čeho jdete, dokud opravdu nezačnete svou práci vykonávat. Pokud vaše nové zaměstnání po pár týdnech vypadá spíše jako noční můra než jako vysněná práce snů, nezoufejte. Právě teď můžete udělat mnoho věcí, abyste minimalizovali bolest a vrátili svou kariéru opět do správného směru. 

Zde je 5 nápadů, které vám pomohou vypořádat se s novou prací:

1. Zjistěte, kde je problém

Změna je pro většinu lidí těžká. Pokud jste někým, kdo potřebuje čas, abyste se v novém prostředí cítili dobře, dopřejte si toto aklimatizační období, než se rozhodnete dělat nějaké závěry. Možná se budete muset přizpůsobit novým postupům, kolegům nebo firemní kultuře, než si budete jisti, že problémem je opravdu práce samotná. Je to sice drsný začátek, ale položte si otázku: „Opravdu nenávidíte svou práci nebo máte jen problém se změnou prostředí?“ 

2. Identifikujte hlavní problémy

Po fázi vyčkávání a adaptaci se může zdát, že se pořád necítíte ve své práci dobře. Nebo je dokonce ještě horší než tomu bylo na začátku. Sepište si problémy, které vám na práci vadí, a buďte co nejvíce konkrétní. Je vaším problémem nový šéf, jeho způsob řízení nebo kolegové? Co byste změnili, abyste svou práci vylepšili? Čím jasněji budete vědět, co vás dělá nešťastným, tím větší je šance, že to napravíte - nebo přejdete na novou práci, která vám bude lépe vyhovovat.

3. Hledejte pozitiva

Pokud nejste přirozeně bohatí, pravděpodobně nemůžete vejít do kanceláře svého nového nadřízeného a říci: „No, děkuji za příležitost, ale končím.“ Proto nejdříve hledejte pozitivní aspekty vaší práce, které by vám mohli pomoci zjistit, co vás vlastně ve vašem sektoru baví. Bude se vám to hodit při výběru nového zaměstnání.

4. Nebojte se posunout směrem vzad

Pokud vás nová pozice neuspokojuje, zvažte, zda není možné vrátit se k vaší staré práci. I když se vám to na první pohled může jevit jako krok směrem vzad, opak může být pravdou. Pokud se vám vaše stará práce líbila, ale mysleli jste si, že je čas posunout se dál, tato nová situace je skvělou příležitostí vše přehodnotit. Napište svému starému nadřízenému o svých pocitech a třeba je bude sdílet. To je také důvod, proč je důležité vždy odcházet ze zaměstnání v dobrém a nechat si otevřená pomyslná zadní vrátka. 

5. Nezmiňujte tuto pracovní zkušenost v životopise

Ať už se vrátíte na starou pozici nebo si najdete úplně nové místo, je důležité uvědomit si, že nemáte žádnou povinnost zahrnout toto krátké pracovní období do svého životopisu. Vyhnete se tak zvídavým otázkám náborářů, které bude zajímat, proč jste v pozici nevydrželi dlouho. 

Foto: Shutterstock

 

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také