Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Toto jsou varovné signály, že je čas dát ve vaší práci výpověď
vložila 7.6.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Toto jsou varovné signály, že je čas dát ve vaší práci výpověď

Každý z nás má občas špatný den v práci. Můžete zuřivě odejít ze své kanceláře a přísahat, že už se do ní nikdy nevrátíte, a nebo se jen vyspat a začít další den nanovo. Jak ale víte, kdy byste měli dát své práci druhou šanci, a nebo kdy je opravdu čas ji opustit a začít novou kapitolu svého života?

Proč byste opravdu měla dát výpověď ve své práci?

Toto je 9 znamení, že je čas najít si nové zaměstnání:

1. Bojíte se jít do práce

Chodíte každou noc spát a děsíte se následujícího pracovního dne? I když je normální mít výčitky, pokud se opravdu hluboce bojíte těch asi osmi hodin v kanceláři, je čas si přiznat, že potřebujete změnu k lepšímu. 

2. Prokrastinujete více než pracujete

Každý příležitostně odkládá věci na později, ale pokud vám na vaší každodenní práci nepřijde nic zajímavého, měli byste zvážit, zda je vaše současná pozice opravdu pro vás to pravé. Měla by existovat alespoň část vaší práce, která je zajímavější než projíždění obsahu sociálních sítí a nakupování online. 

3. Obětuje práci vaše zdraví

Berete si tolik volna, kolik jen můžete? Uchylujete se každý večer k několika (nebo mnoha) sklenkám vína, abyste překonali špatný den v práci? Pracuje tolik hodin, že nemáte čas cvičit, zdravě jíst nebo se dostatečně vyspat? Žádná práce nestojí za obětování vašeho zdraví! 

4. Neustále na svou práci negativně myslíte

Zamyslete se nad svými nejčastějšími myšlenkami nebo hovory s přáteli… Točí se kolem vaší práce? Stěžujete si na spolupracovníky, na své pracoviště nebo na práci samotnou? Těžko hledáte její pozitiva? Pak je na čase porozhlédnout se jinde.

5. Jste překvalifikováni

Jsou chvíle, kdy musíme vzít za vděk dílčí prací, abychom se dostali, tam kam chceme. Pokud ale děláte práci, na kterou máme nadměrnou kvalifikaci, může se stát, že se zaseknete. Buďte ve střehu ohledně nových nabídek pozitiv, které odpovídají vašim dovednostem. Budete opět cítit, že vás práce naplňuje.

6. Nemáte žádnou vidinu postupu

Pokud svůj čas a energii odevzdáváte společnosti, která nebude podporovat váš kariérní postup nebo bude růst spolu s vámi, bude to z dlouhodobého hlediska brzdit rozvoj vaší kariéry. Pokud máte dojem, že jste ve své práci zůstali příliš dlouho, může být čas podívat se, co se svou kariérou dál. 

7. Pracujete v negativním prostředí

Negativní prostředí je toxické. Je těžké se na pracovišti cítit šťastně nebo dokonce spokojeně, pokud se vaši kolegové neustále stěžují a váš šéf je trvale nešťastný. Pesimistická atmosféra navíc může zabít jakoukoliv vaši vášeň, kterou máte (nebo jste měli) pro výběr svého povolání. Pokud se v této situaci ocitnete, je na čase vyrazit hledat jinou kancelářskou kulturu, která vám bude lépe vyhovovat.

8. Bojíte se vyjádřit svůj názor

V práci byste se měli cítit dostatečně sebejistě a pohodlně, abyste mohli vyjádřit svůj názor, sdílet své myšlenky a mluvit za sebe. Tísnivé prostředí prostě nestojí za to tuto situaci snášet. 

9. Čtete tento článek

Proč jste klikli na tento článek? Něco vám s titulkem muselo rezonovat. Pokud již uvažujete o ukončení práce, je to samo o sobě známkou toho, že je čas jít skutečně dál. 

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také