Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jste spíš introvertní typ? Těžko se seznamujete nebo navazujete komunikaci s cizími? Tyto tipy vám pomohou zlepšit vaše sociální dovednosti a posunout vaši kariéru kupředu
vložila 30.6.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jste spíš introvertní typ? Těžko se seznamujete nebo navazujete komunikaci s cizími? Tyto tipy vám pomohou zlepšit vaše sociální dovednosti a posunout vaši kariéru kupředu

Způsob, jak vystupujete v práci nebo styl, jakým komunikuje s ostatními kolegy, může mít zásadní dopad na vás úspěch. Zároveň se také může stát vaši Achilovou patou a důvodem, proč vaše kariéra stagnuje na mrtvém bodě. Může se totiž lehce stát, že dělat dobře svou práci a včas plnit úkoly či projekty, prostě nestačí. Abyste posunuli vaši kariéru na novou úroveň, budete potřebovat i dovednosti v sociální sféře.

Jak dosáhnout vašich cílů a přidat se do sociálního života?

Někteří lidé mají ten dar shůry. My ostatní na tom musíme tvrdě pracovat. Dobrou zprávou je, že to jde. Možná stačí změnit jen pár maličkostí jako je výraz vaší tváře nebo oční kontakt a zapracovat na těchto dovednostech…

Posuďte situaci

Je důležité vědět, jaké dovednosti máte přirozeně dané, a na kterých potřebujete zapracovat. Zeptejte se kolegy nebo kolegyně, které důvěřujete a určitě se dozvíte věci, které vás posunou dál.

Sledujte ostatní

Chvilku ve svém zaměstnání pozorujte své kolegy. Jak na sebe vzájemně působí? Jak zní jejich individuální konverzace se zákazníky? Je něco, čeho si můžete na jejich řeči těla všimnout? Vyhodnoťte všechny tyto aspekty a porovnejte je nekriticky se svým chováním. 

Jděte krůček po krůčku

Jakmile budete mít dobrý přehled o tom, co a jak dělají ostatní, zkuste si osvojit jejich kladné zvyky. Můžete třeba zahájit rozhovor na schůzce s dotazem, jaký měl dotyčný víkend nebo se prostě jen usmívat na lidi, které potkáte na chodbě. 

Rozvíjejte své sociální dovednosti ve speciálních kurzech

Spolu se čtením můžete pomoci posílit vaše sociální dovednosti a sebevědomí také prostřednictvím různých kurzů a školení. Pokud je vám například nepříjemné mluvit ve skupině před lidmi, řízená improvizace vám pomůže uvolnit se. 

Stanovte si cíle

Chcete zlepšit držení těla, mimiku, verbální komunikaci a nebo něco jiného? Je dobré vědět, na čem chcete pracovat, ale úskalí může přijít ve chvíli, kdy je těch věcí více najednou. Upřednostněte oblasti, ve kterých máte největší mezery, a které budou mít největší prospěch právě vaší práci. 

Foto: Shutterstock

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také