Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Zuzana Jusková: Žena, která dokázala energii a zdraví zabalit do hliníkové dózy
vložila 27.11.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Zuzana Jusková: Žena, která dokázala energii a zdraví zabalit do hliníkové dózy

Zuzana Jusková, dříve Tomčíková, patřila mezi naše nejslavnější reprezentační snowboardistky. Tato bývalá snowboardová reprezentantka se v současnosti ráda popisuje jako maminka dvou malých dcera a žena, která dokázala energii a zdraví zabalit do unikátní hliníkové dózy. Tedy ne, že by balila zdraví do dóz sama, ale věděla, co chce, dokázala se obklopit týmem odborníků a společně vyvinuli dvoufázovou kúru SimpleBiotix, která pomáhá lidem ke zdraví a dodává energii.

Jak jste se dostala od sportu k výrobě potravinového doplňku? Jak a proč se zrodila prvotní myšlenka?

Po ukončení snowboardové kariéry, zavalení prací a založení rodiny najednou ucítíte, jak vám ubývá energie. Tělo už neposlouchá jako dřív. Tam nastal zlom - nechtěli jsme se s tím smířit a tak jsme se začali pídit po tom, jako se dostat zpátky do formy. Kde vzít tu mladistvou vitalitu. Tehdy jsme vypátrali, že náš střevní mikrobiom je náš druhý mozek a ovlivňuje spoustu věcí v těle. Že když se začneme kvalitně starat o naše střeva, budeme z toho mít jen samé benefity.

Zuzko, říkáte, že naše střeva nás ovlivňují více, než jsme si ochotni připustit. Není tenhle váš výrok příliš odvážný? Co si pod tím máme přesně představit?

Věda zabývající se střevním mikrobiomem je jedním z nejrychleji se vyvíjejících odvětví a vědci neustále odhalují další možné souvislosti a vztahy. To, že se v našich střevech odehrávají procesy ovlivňující trávení, zažívání a vyprazdňování je jasné a logické. Naše střeva jsou ale i jedním z center imunity - skrývá se jí tu až 70%. Dále tu bydlí bifidobakterie nazývané také bakterií mládí, které se s přibývajícím věkem postupně vytrácejí. V neposlední řadě se tu vyskytuje 90% serotoninu - hormonu štěstí. To už je pěkná řádka faktů, které jasně ukazují, jak je pro nás složení střevního mikrobiomu důležité.

Co to pro nás tedy znamená?

Dalo by se říct, že tajemství šťastného a spokojeného života se skrývá ve střevech. Před pár lety jsme si s kamarádem Gaspim (pozn. redakce: biker a spoluautor SimpleBiotix) položili otázky: Proč se nám vytrácí energie? Proč nestíháme tolik věcí co dříve? Proč jsme více unaveni?Co přesně se musí změnit v našem těle, abychom se cítili lépe? To, že žádný elixír mládí neexistuje, bylo jasné. Nicméně po oslovení RNDr. Petra Ryšávky jsme zjistili, že když si začneme hýčkat náš střevní mikrobiom, kvalita všech našich prožitků se může výrazně zlepšit. V mládí jsem reprezentovala Českou republiku na snowboardu a to i přesto, že jsem začala se snowboardingem až v osmnácti letech, což je poměrně pozdě. Vím tedy, že když si člověk jde za svým snem vytrvale a cílevědomě, sen se stane skutečností. Teď jsme se tedy  rozhodli, že vyrobíme takový doplněk stravy, který nám bude usnadňovat naší cestu životem.

To je vcelku odvážný krok. Váš potravinový doplněk tedy vyrábíte v Česku? A co vlastně obsahuje?

Ano, SimpleBiotix je Český výrobek. Další zajímavostí je, že se jedná o dvoufázový produkt. Je to potravinový doplněk s probiotiky, prebiotiky a ostatními blahodárnými látkami. Vědecký tým v Brně vzal 13 probiotických kmenů s 8mld CFU, přidali k nim hořčík, kyselinu listovou, extrakt ze zeleného čaje a dali to do kapsle Ranní aktivátor SimpleBiotix, kterou si spolknete ráno před snídaní. Večer, než jdete spát, tak ty probiotické bakterie nakrmíte prebiotiky a s němi do těla ještě dostanete kolostrum, lecitin a extrakt z chmele ve Večerním regenerátoru. Jde o to, že pomocí probiotik si srovnáme střevní mikroflóru a ty ostatní látky v SimpleBiotix obsažené se pak lépe vstřebávají a tělo z nich má lepší užitek. Vše je zabaleno v hermeticky uzavřených hliníkových pikslách s víčkem s desikantem. Díky tomu probiotika v SimpleBiotix obsažená začnou pracovat až v břiše, a ne třeba na poličce v koupelně.

Máte nějaké konkrétní případy, jak SimpleBiotix fungují?

Jak už jsme si řekli, střeva ovlivňují spoustu věcí v těle. Každý z lidí, co Simplebiotix berou, si ho oblíbili pro něco jiného. Někdo je méně unavený, má více energie a ráno se mu lépe vstává. Někdo po tom pravidelně chodí na záchod a není nafouknutý. Třeba starší lidé si vyloženě pochvalují, že se jim srovnalo trávení. Teenageři pozorují lepší stav akné a sportovci mají větší chuť do tréninku.

Co plánujete se SimpleBiotix dál?

Naši spokojení zákazníci jsou pro nás hlavním motorem, který nás pohání v hledání těch nejlepších přátelských bakterií a ve snaze vyvíjet udržitelný a kvalitní produkt. Právě teď až do 5. prosince probíhá kampaň na českém crowdfundigovém portálu Hithit.cz, kde chceme urychlit vznik nové vylepšené verze SimpleBiotix. Vy si zde ve formě odměny můžete koupit za výhodné ceny buď současnou verzi SimpleBiotix, a nebo si předplatit novou generaci SimpleBiotix. Vyberte si svůj dárek a prozkoumejte příběh SImpleBiotix na https://www.hithit.cz/simplebiotix.

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také