Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Pár otázek pro: Ondřej Smejkal – Nejdůležitější pro podnikatele je jeho pozitivní postoj
vložila 18.3.2016
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Pár otázek pro: Ondřej Smejkal – Nejdůležitější pro podnikatele je jeho pozitivní postoj

Abyste si nemysleli, že mám ve svém okolí jen zajímavé a inspirativní ženy, položila jsem pár otázek o komunikaci také jednomu zajímavému a inspirativnímu muži. S Ondřejem Smejkalem jsem se seznámila díky tomu, že jsem kolegyni Janu Popelkovou vyslala na jednu akci, kde byl i Ondra. Následovala schůzka, kde jsem se dozvěděla víc o tom, co všechno Ondra dělá. Ondru nepřehlednete, ať už díky jeho výšce nebo jeho charismatu. Je to velmi akční a energický člověk, který svůj čas dělí mezi svou práci, která je jeho koníčkem, a svou rodinu. Je také vášnivý sportovec. Aktuálně se nejvíc věnuje projektu Svět úspěšných – online magazínu a tištěnému časopisu o inspiraci a úspěchu.


Ondro, mohl bys trošku přiblížit, co konkrétně děláš a jak bys mohl podnikatelům a majitelům firem být nápomocný?

Svět úspěšných je náš srdeční projekt, ve kterém se obrovsky realizujeme. Když říkám “my”, myslím tím celý náš tým, který aktuálně čítá 19 lidí. Pro mě je Svět úspěšných něco, čím mohu“zlepšit” svět. Vytváříme komunitu proaktivních lidí, kteří v životě chtějí něčeho dosáhnout. Způsob, jakým to děláme, je sdílení nejrůznějších příběhů o úspěchu, rad a doporučení a v neposlední řadě motivačních citátů, které přijdou vhod určitě všem, kteří jsou na své cestě k úspěchu. Majitelům firem můžeme být nápomocní zejména jako magazín, kterýzprostředkovává a sdílí pozitivní informace, příběhy úspěšných lidí a mnoho rad, tipů a myšlenek, které lidi inspirují a ukazují jim směr.

Co ty a komunikace? Jak jsi na tom?

Jsem přesvědčený, že je to jedna z mých nejsilnějších stránek. Nicméně pořád je kam se posouvat

Jak zvládáš různá networkingové setkání a přednášky? Jsi někdy nervózní nebo máš trému?

Mohl bych říci, že je to můj denní chleba. Na setkáních a při přednáškách se cítím výborně. Je to něco, co mě neskutečně dobíjí. A nervozita? Jasně, že mě v menším potká, ale to není nikdy na škodu, naopak. Nervozita je perfektní věc, která mi vždy zostří smysly a zvedne koncentraci.

Co si myslíš, že je pro úspěšné podnikání nejdůležitější?

Za úspěšné podnikání považuji to, kdyžčlověk dělá něco, co ho naplňuje. Když se v podnikání realizuje a když mu dává dlouhodobě smysl. Zároveň musí tohle podnikání generovat dostatečně vysoképrostředky, které uspokojí všechny jehopotřeby, hlavně materiální. Právě proto je podle mě nejdůležitější, aby každý z nás přesně věděl, co chce dělat a hlavně pročto chce dělat. Jen potom může být člověkpodle mé definice úspěchu úspěšný. Takže odpověď na otázku je: je potřeba přesně vědět, co a proč.

Co děláš pro to, abys byl úspěšný?

Přesně vím, co chci a proč to chci. Protože jen potom to mohu dělat nejlépe.

Máš nějakou praktickou radu pro podnikatele?

Nejdůležitější pro nás podnikatele je náš postoj. Proto si ho za každou cenu chraňte. Vyhledávejte pozitivní informace a informace, které vám mohou něco dát, resp. vás někamposunout. Zároveň se obklopujte lidmi, kteří hledají způsoby a nemají na všechno sto důvodů, proč něco nepůjde. Lidmi, se kterými se cítíte perfektně a ne těmi, od kterých odcházíte a připadáte si, jako kdybyste jim odevzdali celou vaši radost. Tohle je má nejdůležitější zásada.

 

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také