O ženách, které dělají to, co milují
Networking pro začátečníky a pokročilé – praktické rady a tipy
vložila 7.4.2016
22.5.2018
Kurzovní lístek - Exchange s.r.o.
EUR 25,500 25,800
USD 21,700 22,000
Chci
vyměnit
EUR

Networking pro začátečníky a pokročilé – praktické rady a tipy

Minulý týden jsem se zúčastnila networkingového setkání Podnikejte v Příbrami , který  pořádala velmi akční a energická žena Petra Adamová Pospíšilová.

V rámci večera jsem měla krátkou prezentaci na téma praktické rady a tipy v networkingu a myslím, že by mohly být užitečné i pro vás:
1) Výtahová řeč neboli Elevator Pitch – základ všech networkingových či jiných setkání, kde se představujete. Máte omezený časový úsek na svoji prezentaci. Ostatní by se měli dozvědět, kdo jste, co děláte, co hledáte, co na oplátku můžete poskytnout vy… Hlavní cíl je zaujmout a vyvolat zájem o schůzku s vámi, kde se od vás druhá strana dozví více informací. Je na vás, zda své představení pojmete v heslech (ve stručnosti), či v krátkých větách. Pokud jste začátečníci, doporučuji se vaši výtahovou řeč naučit nazpaměť, abyste v případě nervozity či trémy nebyli překvapení. A vy, zkušenější networkeři, zkuste si naopak s vaší prezentací pohrát a zakomponovat něco vtipného, něco, čím ostatní zaujmete.

2) Nonverbální komunikace – to jak mluvíte (nahlas, energeticky, sebevědomě…), je stejně tak důležité jako jak u toho vypadáteStojíte rovně? Co děláte s rukama? Jak se tváříte?Všechny tyto aspekty o vás mohou hodně napovědět a mohou pomoci udělat dobrý dojem.

3) Oblečení – až se budete chystat na networkingové setkání, dbejte i na vhodné oblečení. Pokud není daný dress code, jak se obléci? V dnešní době sociálních sítí, pokud to není 1. taková akce, můžete se podívat na fotky z minulých událostí. Vždy je pro váš osobní pocit lepší být „správně“ oblečeni, než na akci, kde jsou všichni v oblecích, přijít v džínách a mikině.Zvolte takové oblečení, ve kterém se budete cítit dobře a pohodlně.

Další tipy a doporučení:
– Projevte zájem i o druhého (nemluvte jen o sobě)
– Když na akci nikoho neznáte, opět můžetevyužít sociální sítě a podívat se, kdo tam bude a něco si o něm zjistit dopředu
– Jít ve dvou nebo sám? Když budete dvě osoby, stihnete se setkat s více lidmi, zároveň vás to ale může blokovat v seznamování s novými lidmi (můžete mít tendence bavit se víc spolu než se jít seznamovat)
– Dostatek vizitek by měl být samozřejmostí

Pokud máte obavy či trému, pamatujte, že každý byl někdy na networkingové akci poprvé a zažíval úplně stejné pocity. Uvidíte, že další už bude lepší a lepší.

Ač se může zdát, že networkingová setkání jsou plná pravidel, co musíte a co nesmíte, ničeho se nebojte. Neexistuje žádný manuál na to, jak to MUSÍ být. Záleží jen na vás, jak se k tomu postavíte. Dle mého je důležité být sví a aby vás to hlavně bavilo. Protože jedině tak budete přirození a pro ostatní uvěřitelní. S takovými lidmi se ostatní velmi rádi seznamují a navazují spolupráci.

Přeji hodně seznamovacích úspěchů a pokud potřebujete pomoci s přípravou na networkingové setkání, obraťte se na mě.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také