Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Šnečí mucín, zázrak v péči o pleť i o zdraví?
vložila 6.10.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Šnečí mucín, zázrak v péči o pleť i o zdraví?

Šnečí sliz. Zní to odporně? Možná. Ale látka, kterou dokážou vyprodukovat jen hlemýždi, má tak výjimečné účinky na pleť, že se vyplatí překonat předsudky.

Hlemýždí sekret se získává většinou ručně na specializovaných farmách. Hlemýžď tuto látku vypouští, cítí-li se ohrožen.

Náhodný objev

Vlastnosti hlemýždího sekretu náhodně objevil španělský onkolog Rafael Abad, když v 60. letech minulého století zkoumal v laboratoři účinky radioterapie pro léčbu rakoviny. Pokusy prováděl na hlemýždích a všiml si, že v sebeobraně vypouštějí látku, která se výrazně liší od slizu, jenž za sebou běžně zanechávají při plazení. Abad rovněž zaznamenal, že drobná poranění vzniklá radiací na tělech hlemýžďů se velmi rychle hojí. To ho přivedlo na nápad otestovat hojivé účinky této substance i na lidské pokožce. (Existuje i legenda, podle které si léčivých účinků hlemýždího sekretu na pokožku poprvé všimli chilští farmáři během práce na hlemýždích farmách. Odřeniny a řezné ranky, vzniklé při práci, se jim totiž na rukou velmi rychle a vždy bezproblémově hojily.)

Nechat plazit po pokožce?

Hlemýždí kosmetika zažívá takový boom, že v některých pražských salonech dokonce nabízejí ošetření, během něhož klientkám přikládají plazící se živočichy přímo na očištěný obličej. V kosmetických salónech krásy stojí 5ti minutová aplikace šneků na pleť 100 dolarů. Zde je důležité upozornit, že látka tvořící lepkavou stopu, kterou za sebou hlemýždi zanechávají při plazení, je odlišná od té, která se používá pro dermatologické účely. Léčivé účinky na pleť má hlemýždí sekret, který se tvoří mezi tělem plže a ulitou, když se plž lekne a stáhne dovnitř.

Proč to funguje?

Filtrát hlemýždího sekretu obsahuje několik blahodárných složek:

Alantoin: regeneruje kožní tkáň a vyhlazuje podrážděnou pokožku

Kolagen a elastin: proteiny, jež jsou hlavními složkami pojivové tkáně lidské kůže

Kyselinu hyaluronovou: hydratační a regenerační látka, zvlhčuje a zjemňuje pleť

Aminokyseliny a peptidy: vyživují pokožku, aktivují obnovu buněk

Sacharidy: zvláčňuji a vyhlazují pokožku, zvyšuje její turgor, antioxidační ochrana

 

Účinky hlemýždího sekretu:

 Zjemnění vrásek

– Mírná exfoliace

– Napomáhá hojení ran a popálenin

– Řeší strie v 1. a 2. stadiu

– Snižuje keloidní jizvy

– Léčí akné a jeho projevy (jizvy, flíčky, tmavší pigmentace, nečistoty, mastná pleť)

– Pomáhá odstranit bradavice

 

Moje vlastní zkušenost – úžasně hojí popáleniny, daleko rychlejší zhojení ran, obnovení pokožky, moc dobře mi působí na akné a rychle zhojí ranky. Výborně působí i na různé kožní vyrážky, atopický ekzém, lupénka. Pomáhá rychle hojit opar (tam doporučuji Alunit, aby opar zaschnul a následně dohojit šnečím mucínem)

Jaké pomocníky má tianDe? Krém na ruceKrém na pleť v malých pytlíčkách bez konzervantů, Oční krém v malých pytlíčkách, Pleťovou masku se šnečím mucínem a Pleťové tonikum, které se nenanáší na tamponu pro dočištění pleti, ale nakapete si pár kapek do dlaně a na pleť jej nanesete prsty, jako třeštničku na dortu po důkladném vyčištění pleti a připravíte tak pleť na příjem dalších účinných látek např. ve formě krému. Tuto řadu zbožňuji, je opravdu úžasná! A pokud chceš nakupovat se slevou, bez závazků, neváhej mě kontaktovat, vše ráda vysvětlím!

 

Jsem maminka samoživitelka, mám devítiletého syna, své zaměstnání a zároveň pomáhám dalším ženám ke kráse, zdraví, sebevědomí a finanční svobodě. Díky této profesi mohu jezdit se synem na dovolené, nepočítat každou korunu a když potřebuji, koupím si to, co právě potřebuji .  Pravidelně investuji do svého dalšího vzdělávání a osobního rozvoje. Jsi na stejné vlně, chceš se zapojit do mého projektu a neřešit každou korunu? Nebo tě prostě jen oslovil můj článek a chceš se na něco zeptat, nebo se poradit? Ozvi se mi.
Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také