Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Nabídka na focení, která se neodmítá.
vložila 30.11.0001
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Nabídka na focení, která se neodmítá.

   

Jsem fotografka a dostala jsem nabídku, a to nabídku, kterou nešlo odmítnout.

Nafotit cyklus fotografií s tematikou bojového stylu Wing Tsun. Nešlo ji odmítnout nejen proto, že se tomuto bojovému sportu sama věnuji již několik let, ale i proto, že se samotným nápadem na realizaci tohoto projektu se na mne obrátil jeden z hlavních představitelů EWTO-Wing Tsun v České republice Lukáš Holub. Tedy ten, který krom mnoha dalších, zasvětil do tajů tohoto nádherného sportu i mne.

 

Pro ty, kteří o tomto bojovém umění slyší poprvé:

    Podle legendy stála na začátku jeho vzniku v 17.století v daleké Číně dívka, která byla první mistryní tohoto, po ní pojmenovaného, bojového stylu. Stylu, který Vám pro Vaši obranu i proti mnohem většímu a silnějšímu protivníkovi nepřipraví jen tělo, ale i mysl tak, abyste si mohli v případě ohrožení zachovat chladnou hlavu i sebevědomí pro zvládnutí stresových situací. A to není v dnešní složité době zrovna málo.

 

A teď k samotné realizaci projektu.

    Bez dlouhého váhání jsem zvolila svou oblíbenou a mnoha lety ověřenou techniku tzv. „stínových fotografií“. Přestože je dost náročná a vyžaduje dokonalou přípravu i detailní promyšlení způsobu použití světla, stínů i úhlů focení, ve výsledku může vzniknout nevšední obraz, který má své zvláštní, až tajemné kouzlo. Model je v prostředí, ve kterém je rozehrána magická hra světel a stínů, i skrytých detailů, a ta pozorovateli umožňuje plně uplatnit svou fantazii. A pokud v nich objevíte i Lukášovo velké odhodlání a lásku k tomuto bojovému stylu, úkol byl splněn.

 

  Celá realizace projektu proběhla v přátelské atmosféře a z výsledku mám dobrý pocit. Moc mě těší , že mohu spolupracovat s takovými lidmi, jako je  Sifu Lukáš Holub. Jejich odhodlání makat na sobě pro to co milují, je opravdu inspirující.

 

Foto č. 1 - Pozdrav bojovníků WingTsun

Foto č. 2 - Tradiční dřevěný panák pro trénink WingTsun

 

Jarča Vedralová Photographer

www.jarcavedralova.cz

 

   

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také