Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Makulka šije, díl první: Jak to vidí můj muž
vložila 22.3.2017
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Makulka šije, díl první: Jak to vidí můj muž

“Pokud jste nezačali do pěti let, už to nemá cenu, nikdy nebudete dost dobří,” říkají trenéři a instruktoři nejrůznějších sportovních aktivit. “Pokud jste si nevybrali už na škole, kudy se vydáte, je pozdě!” hlásají zase učitelé.

Mojí milované Makulce je aktuálně těsně před třicítkou. Doba, kdy se z nás stávají dinosauři, kteří už se prostě nezmění. Cokoli nového si osvojit podléhá pořekadlu, “že starého psa novým kouskům nenaučíš.” Makulka všem těmto chytrostem poslala vzkaz, že se rozhodně podobnými řečmi ovlivnit nenechá. Vyrazila na kurz šití naprosto transformovat svůj volnočasový život.

Pravda je, že nejdříve se chtěla spíš naučit jak si zkrátit kalhoty nebo zapravit prošoupané lokty na saku. Po prvním kurzu se však přihlásila na druhý a tím finišovala kurzy učením se vytváření vlastních střihů. Uplynulo přibližně půl roku, co “s tím začala” a…

  • Museli jsme se přestěhovat, aby měla dostatek prostoru na šití. Okupuje obývací pokoj o rozloze malého fotbalového hřiště a v kanceláři má dva stoly. Ten menší je na práci a ten (podstatně) větší je na šití.

  • Máme doma už dva stroje, klasický a overlock. Všude je spousta látek a materiálů.

  • Už mám vlastní tepláčky a mikinu, které ve facebookových skupinách amatérských švadlen vynesly přes 500 lajků! Zároveň přišly první objednávky.

  • Naše firma flow Assistant s.r.o. má v rejstříku zapsanou i výrobu a úpravu oděvů, takže jsme mohli první zakázku fakturovat.

Má to však i své temné stránky. Například právě teď Makulka stojí nad střihem, čte si v knize a manuálu k šité a povzdechne si, “To je zas krok, tyjo!” To například znamená, že obrázek a text k dalšímu kroku nejsou srozumitelné. Tohle slýchám nejméně čtyři až sedmkrát denně. Nebo když musí vypárat třeba celý rukáv, tak vyjmenuje celý slovník sprostých slov. Dalo by se jinými slovy říct, že se úroveň její emotivnosti pozvedla na novou úroveň. Na druhou stranu, vyřve se na látky a všechno ostatní už je potom jenom lepší.

V příštím díle vám připravím ty nejlepší hlášky švadlenky Makulky a perly z “natáčení”. 

Ochutnávka na závěr už dnes. Když mi Makulka ušila mikinu, udělali jsme pár fotek na facebook do skupiny, protože se chtěla zeptat na jeden typ prošívání. Z 500 lajků a asi sedmdesáti komentářů se dozvěděla pouze, že má moc šikovného manžela. “To vím taky, ale jak se sakra dělá to prošívání, ty jedna!” vztekla se na telefon...

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také