Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Hodné holky, zlobivé holky, potvory. Kancelářská evoluce s humorem a nadsázkou
vložila 25.4.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Hodné holky, zlobivé holky, potvory. Kancelářská evoluce s humorem a nadsázkou

Možná znáte ten názor, že hodná holka to má v dnešním světě těžké, že scénu každé luxusnější kanceláře definitivně ovládly zlobivé holky, které umí ve všem chodit. Ve vztazích, v práci, ve společnosti. Všude jsou vidět i slyšet, nejsou k přehlédnutí. Jejich zbraní jsou ostré lokty, ještě ostřejší jazyk a obvykle dokonalé silikonové poprsí. A pozor, v převážné většině jsou chytré, nejen vychytralé.

A tím se dostáváme k hodným holkám. Kde jsou, když zlobivé holky jsou všude v první linii s tolika účinnými zbraněmi? Tak hodné holky jsou třeba: na kurzu asertivity, na přednášce o zvýšení sebevědomí, na team buildingu, u psychoterapeuta, v second handu, v práci u kopírky, na pracovním školení, v práci dávno po pracovní době…

Hmm. Zlobivé holky nepracují? Ale ano, a obvykle na skvělých, dobře placených pozicích. Vystudovaly výborné školy (silikony jim zaplnily index napoprvé), a protože ví, jak se obléknout k pracovnímu pohovoru (nakupují stejné značky jako hodné holky, ale z první ruky na Příkopech), tak jsou z nich raz dva úspěšné manažerky svých podřízených. Ano, uhádly jste, hodných holek!

Tím se dostáváme k jádru věci. Co by byly zlobivé holky bez hodných holek, každý přece ví, že většinu perfektní práce oddřou právě ony. Zlobivá holka sedí v designové kanceláři s designovou židlí za stolem za všechny prachy a lakuje si nehty. Hodná holka je ráda, že ulovila dobrou židli s krční opěrkou, aby zvládla uzávěrku bez bolesti zad, protože nedej bože, že by byla nemocná! Být nemocná si může dovolit zlobivá holka, má na to plat.

Po čem touží hodné holky? Dostat se do designové kanceláře, na tu židli, co se na ní teď rozverně před kolegou točí zlobivá holka. To je americký český sen i americká česká tragédie ctižádostivých hodných holek. Udělají všechno pro to, aby získaly lepší job. A tím se dostáváme k podivuhodnému paradoxu. Z hodných holek se postupně cílevědomě stanou zlobivé holky, a dál už to znáte…

Ještě zbývá zjistit, kam se poděly původní zlobivé holky, když jim hodné holky zabraly jejich designovou židli a židli s krční opěrkou v open space obsadily nové hodné holky, kterých je vždycky dost? Evoluce je neúprosná, ze zlobivých holek se stanou potvory. Kategorie, která je nebezpečná i humoru této úvahy, nejen společnosti. Potvory se totiž dají na politiku.

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také