Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Chcete podnikat? Nasedněte do rozjetého vlaku díky start-upu, co dává smysl
vložila 30.11.0001
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Chcete podnikat? Nasedněte do rozjetého vlaku díky start-upu, co dává smysl

Milé podnikavé ženy, něco pro vás mám. 

Už dlouho vás láká myšlenka, že byste podnikaly a přitom dělaly službu nejen sobě, ale i naší přírodě? Právě teď máte možnost pokračovat v budování něčeho, co už je pěkně rozjeté. Stačí jen chytit příležitost a nasednout do dobře fungujícího vlaku start-upu, tedy úspěšné firmy s pevnými základy. Věřím tomu, že se mezi vámi najde taková akční žena, která pochopí a uchopí přesah projektu, tedy RECYKLOVÁNÍ.

Co potřebujete k tomu, abyste se mohly realizovat, i když jste třeba na rodičovské dovolené?
Telefon, notebook, internet a dobrou znalost angličtiny, abyste se uměly domluvit
s textilními firmami i s italskými kolegy. Nic víc, nic míň. Dokonce nepotřebujete ani kancelář. Všechno řídíte z pohodlí domova, ale klidně i ze zahraničí. Potenciál již rozjetého projektu můžete tedy rozvíjet kdekoli. 

O co konkrétně jde?
Naše všeobjímající příroda si jistě zaslouží, abychom ji šetřili. Abychom využili vše, co nám doslova leží u nohou. A tak jsem založila firmu. Z textilních firem po celé Evropě vykupuji hlavně vlnu a kašmír (výčesky, odřezky, zbytky příze a podobně). Připadá mi totiž nefér, aby tyto zbytky skončily na skládce. Vždyť se dají nádherně využít! A firmy vám budou ještě vděčné, že jim (pro ně už nepotřebný) materiál nezabírá zbytečné místo ve skladu. A nejde jen o to, že od textilních firem vykoupíme zbytky, které by jinak vyhodily. Z jejich strany je stále větší zájem o používání recyklované vlny přímo ve výrobě. 

A můj poznatek z praxe?
V mnoha textilních firmách o výkupu ani nevěděli, a přitom materiál k recyklaci měli a zájem také. Při dobré schopnosti komunikovat se vám tedy otevírá do budoucna možnost ještě většího rozmachu projektu, než když jsem s ním začínala.

Vykoupený materiál pak posílám dál, do Itálie, kde z něj upředou nové příze. A z těch se pak dělají nové svetry, kabáty, obleky a další krásné oblečení. V případě spolupráce s novou italskou firmou je pro obě strany velmi výhodné potkat se osobně tam, kde firma sídlí. Omrknete si nejen materiál, ale i to, jak fungují. A navíc vám tento inspirativní výlet ani moc neprovětrá vaši peněženku. Náklady jsou po domluvě hrazeny ze strany Itálie.

Pozor, dámy, teď to přijde! Tuto rozjetou firmu můžete vzít pod svá ochranitelská křídla právě vy. Přišel čas, abych svůj textilní business předala té z vás, která se o něj bude starat s láskou k naší planetě a s radostí z milých zisků. Volá mě totiž nové životní poslání, a tak hledám někoho, kdo za mě vše převezme. Už teď se moc těším, jak vás postupně do všeho zasvětím. 

Chcete podnikat, ale sama si netroufáte?
Ani to není problém. Do víru podnikání můžete vykročit společně s kamarádkou, která sdílí podobné hodnoty jako vy. Jedna z vás může dělat administrativní část a druhá se pak postará o tu flexibilnější stránku projektu. 

V jaké fázi se firma nachází právě teď?
Před sklizní! Stačí jen kontaktovat textilní firmy dle vytvořených databází. Zjistit, kolik mají textilního odpadu a nechat si zaslat vzorky. Pak se domluvit s Italy, zda materiál koupí
k recyklaci, sjednat dopravu a vyfakturovat provize v eurech.

 Jaká vize stála za vznikem mého start-upu?
Bylo to moje přesvědčení, že má tento projekt smysl. A přispěla k tomu i moje touha po osobní realizaci. Lákala mě ta představa, že bych toto vše mohla skloubit dohromady. Díky projektu jsem totiž mohla využít všechno, co mě baví. Znalosti angličtiny, italštiny, komunikaci se zahraničními firmami, spolupráci s Itálií, cestování, zájem o přírodní textilní materiály a recyklaci a vysoké finanční ohodnocení. Navíc mě naplňovalo vědomí, že má tato práce zejména v dnešní době hluboký význam. 

Jako přednost vnímám i to, že nepotřebujete žádné další investice. Ostatní výdaje spojené s materiálem platí italští odběratelé. Jedná se o platbu za materiál, dopravu a po domluvě
i cestovné. Jedinými výdaji vás, tedy mojí nástupkyně, bude aktivita, účty za telefon
a případně mzda spolupracovníků. 

Vzhledem k tomu, že se jedná o vlastní projekt, získá moje nástupkyně také svobodu v rozhodování a možnost organizovat si čas podle svých představ. 

Jistě vás také zajímá, jaký zisk vykazoval projekt v době mého působení a jaká je jeho finanční návratnost.
Ano, zisk vykazoval. Už před samotnou prací na celém projektu jsem si potřebovala v praxi ověřit, že je životaschopný a že celý proces funguje tak, jak má. Doba návratnosti záleží čistě na pojetí nové majitelky. Někdo může generovat 8000 Kč měsíčně a jiný přes 100 000 Kč. Finanční stránka se odvíjí od mnoha faktorů, k nimž nepatří jen aktivita a čas, ale také vnitřní nastavení samotného člověka, jeho zkušenosti, uchopení projektu a podobně. 

Má tento nápad v České republice konkurenci?
Vím o firmách, které se věnují něčemu podobnému, osobně jsem se setkala se třemi v celé Evropě. Netuším však, kolik jich reálně existuje. Byla jsem rozhodnutá živit se tímto projektem a vystavět ho do funkční podoby. A s tím byla spojena i moje víra v to, že se vždycky cesta najde. A ona se opravdu našla. 

Co vše je potřeba k tomu, abyste na tomto projektu mohla začít vydělávat coby jeho nová majitelka?
Odkoupíte start-up, navážete spolupráci s italskými odběrateli a dle existující databáze se spojíte s firmami, které měly už dříve zájem o spolupráci. Dále je potřeba aktualizovat informace ohledně materiálu, který pro vás firmy mají a jeho vzorky pak zaslat do Itálie.
A pokud projdou testem, tak také dojednat obchod, objednat dopravu a po úspěšné kontrole materiálu obdržet provize od italského odběratele.

 Obdrží nový majitel společně s know-how i kontakty na firmy v zahraničí? 
Samozřejmě. Předmětem koupě start-upu je nejen know-how, ale také kontakty na italské odběratele a databáze dodavatelů z Evropy, Asie i Ameriky. Těchto dodavatelů, kteří projevili zájem, je už několik set. Samozřejmostí je také zaškolení a přenechání e-mailové komunikace s firmami a převzetí názvu firmy.

Zaujala vás možnost stát se novou majitelkou úspěšného projektu? Nenechte si utéct šanci, kontaktujte mne a splňte si svůj sen. 

Sandra Fischmeisterova

+420725597518

purelifeflow@gmail.com

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také