Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
3 služby, které posunou váš e-shop o úroveň výš
vložila 10.2.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

3 služby, které posunou váš e-shop o úroveň výš

Na konci ledna proběhl Reshoper - jedna z největších českých akcí zaměřená na e-shopy. Vybrala jsem pro vás 3 novinky, služby, které vybočují z řady a mohou vám pomoci odlišit se od konkurence.

Nechci soudit ani hodnotit, která z uvedených služeb je inovativnější nebo zajímavější, proto je seřadím podle abecedy.

Dateio

Tento marketingový nástroj mi popravdě vyrazil dech. Pro mnoho marketérů bude splněným snem. Dateio pracuje s anonymními daty klientů bank: Air Bank, UniCredit Bank, Česká spořitelna. O klientech se tak ví kolik a kde nakupují, jak často, jak jsou bonitní apod. Své potenciální klienty tak můžete zacílit například:

  • geograficky (zákazníky určité lokace, například nákupního centra)
  • brandově (můžete oslovit zákazníky konkurence nebo zákazníky nakupující u konkrétních obchodníků)
  • bonitně (zákazníky, kteří měsíčně utratí vámi stanovenou částku nebo patří do bonitní skupiny zákazníků)

Vaše nabídka se zobrazuje jen relevantním zákazníkům skrze mobilní aplikaci, kde si ji mohou také aktivovat a uložit. Za službu platíte pouze pokud zákazník Vaši nabídku skutečně využije a nakoupí. Jestliže vám služba platícího zákazníka nepřivede, nic neplatíte. Tahle nabídka je velmi zajímavá a v rámci vašeho marketingového mixu s ní bude moci určitě kouzlit. Využít ji můžete i v případě, že provozujete kamennou prodejnu.

Dodo

Doprava je pro e-shop důležitou službou. Co když právě z dopravy budete chtít udělat konkurenční výhodu svého e-shopu? Dodo otevírá dveře do světa e-commerce i náročným segmentům, které se pro prodej přes e-shop primárně nehodí právě z důvodu vysokých nároků na dopravu - umíte si představit poslat dort například přes tradičního dopravce?

Na podobné situace je připraven právě Dodo - vyzvedne a doručí cokoliv odkudkoliv. Pomůže vám i v situaci, kdy nemůžete nebo nestíháte včas odnést balíky na poštu nebo na svozové místo svého dopravce. Jedinou (zatím) nevýhodou služby Dodo je její regionalita - zatím ji lze využít jen v Praze, Brně a Plzni.

Skladon

U logistiky zůstaneme i se službou Skladon. Pořízení skladových prostor a zajištění logistických procesů v e-shopu není nic levného ani jednoduchého. V okamžiku, kdy vám sklad i logistika začínají přerůstat přes hlavu a začínáte řešit investice do nových prostor a nabírat pracovní síly, nebo při startu e-shopu nechcete rozpočet natahovat o další investice do skladových prostor, mohou být služby Skladonu vytržením trnu z paty. Pozor - nepleťte si Skladon s dropshippingem.

Jste to stále vy, kdo komunikuje se svými dodavateli a zajišťuje objednávky zboží na sklad. Fyzicky však sklad již není u vás, ale ve Skladonu, kde zajistí přejímku a kontrolu zboží. Pak už jen čekají na informace z vašeho e-shopu komu co mají zabalit a přes kterého dopravce zaslat. Posíláte-li zboží i do zahraničí, vyřídí za vás Skladon také celní řízení. Stejně tak jsou schopni vyhovět vašim individuálním požadavkům na způsob balení jako je štítkování, polepy, vkládání dárků a jiné speciality, které vás napadnou.

Vybrali jste si z letošních novinek Reshoperu? Já rozhodně a budu ráda, pokud se se mnou o svůj názor podělíte i vy. Co vás ve vašem e-shopu trápí? S čím potřebujete poradit?

A pokud jste letošní Reshoper nestihli, nemusíte zoufat. Další neméně kvalitní akce určená pro eshopistky a eshopisty je Czech On-line Expo. Bude se konat 29.-30. března v Praze.

 

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také