Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
První zábranu na postel jsme vyrobili pro naši dceru, říká majitelka značky Sproki
vložila 9.8.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

První zábranu na postel jsme vyrobili pro naši dceru, říká majitelka značky Sproki

Tak jako pro mnoho jiných maminek i pro Miladu Špráchalovou byly prvotním impulzem k podnikání děti a chybějící produkt na trhu. Kdo má děti, ví, že přechod do první velké postele se neobejde bez pořízení zábrany. A těch hezkých zrovna moc není. 

„Jsem maminka, která má ráda kreativní přístup k věcem, ráda tvoří, natírá, šije a vymýšlí. Mojí ruce neunikl ani dětský pokojíček a vyrobené vychytávky se známým vždy líbily,“ říká Milada. Přesto stále neměla odvahu pustit se do vlastního podnikání a nabídnout své služby i dalším zákazníkům. Pro větší jistotu se nakonec přihlásila k dvouletému diplomovému studiu na Design škole v Praze. Po úspěšném dokončení si splnila sen o vlastním podnikání. Prvním produktem pro její e-shop byla zábrana na postel, která byla vlastně impulzem k podnikání.

„Když  dcera vyrostla z malé postýlky, bála se, že z velké postele spadne a nechtěla v ní spát. Zpočátku jsme to řešili židlí u postele, ale to se časem nelíbilo zase nám. Dostupné zábrany na trhu naše představy nenaplňovaly. Chtěli jsme něco jiného, zajímavějšího a motivujícího pro naši holčičku, aby se do nové postele těšila. A tak jsme si ji vyrobili sami. Dcera z ní byla nadšená a do postýlky se těšila každý večer,“ vypráví Milada. 

Vznikl nápad vyrábět funkční, a přesto designově zajímavé zábrany na postele pro děti, které dítěti zabrání v pádu. Vyspí se tak nejen dítě, ale také rodič. Výrobky v současné době vznikají v malé dílně v Hradci Králové. Ruční práce se na nich podílí velkou měrou - jsou ručně broušeny, barveny nezávadnými barvami a lakovány několika vrstvami laku. Vyráběné jsou z prémiové překližky různé tloušťky - materiálu, ze kterého se dají vykouzlit úžasné věci. Velmi často kombinují přirozenost materiálu s barvami. K těmto zábranám budou postupně přibývat i tematicky sladěné dekorace na zeď.

„Z vlastní zkušenosti vím, jak složité je dnes na trhu najít obchod, který dokáže sladit barvy tak, aby k sobě skutečně hezky ladily. Málokdy jsou produkty foceny v reálné podobě a takové kvalitě, aby zákazník poznal skutečný odstín. Proto už od začátku dbám na to, aby všechny produkty, které u nás nakoupíte, byly barevně sladěné,“ říká Milada, absolventka oboru design. Proto může kromě zábran a dekorací nabídnout také návrh interiéru pokojíčku nebo poradit s výběrem barev. Nabízí i malý fígl. Na e-shopu www.sproki.cz najdete barevnici s používanými odstíny. Protože barvy se mohou lišit různým nastavením monitoru, nabízí také možnost zaslání vzorků. Jednoduše napíšete do poznámky název barvy a její vzorek vám přijde v obálce na překližce, že které jsou finální produkty vyráběné. V klidu se můžete rozhodnout a vybrat odstín nejvhodnější pro dekorace do Vašeho pokoje.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také