Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Home office – jak být i doma při práci efektivní?
vložila 30.11.0001
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Home office – jak být i doma při práci efektivní?

Někdo může být z práce z domu nadšený, jiní mají z Home office velké obavy. I doma je potřeba si nastavit nějaká pravidla, tak aby byla vaše práce efektivní a aby, jste byli schopní odlišovat práci od rodinného života.

  • Připravte si plán práce den dopředu. Jakmile usednete do pracovního koutku, budete přesně vědět, kde jsou pracovní priority na daný den.
  • I když to doma může svádět, že zůstanete celý den v pyžamu – nedělejte to, bude se vám lépe pracovat, pokud se obléknete, tak jako do práce.
  • Nezapomínejte na přestávky. Trošku se doma protáhněte, projděte, běžte si uvařit čaj nebo kávu nebo vyzkoušejte domácí cvičení. Při práci z domu jste většinou páni svého času, proto si práci a přestávky naplánujte, jak vám to sedí. Je hezký den? Běžte se na půl hodinky během práce projít. Uvidíte, že se vám pak budete pracovat lépe.
  • Před ukončením práce si naplánujte úkoly na další den, trošku si svůj pracovní stůl ukliďte a poté se (pokud to není potřeba) se k práci večer už nevracejte.
  • Často člověk s nasazením začne a postupem času sklouzne k tomu, že opravdu skončí v pyžamu, oběd zaplácne houskou, den se vleče a práce většinou stojí, protože sklouzne k prokrastinaci. Mluvím, přímo ze své zkušenosti... Pak se musí člověk sebrat a rozhodnout se, opět si nějaká pravidla pro Home office nastavit a dodržovat je.

Držím nám palce ať se nám prokrastinace vyhýbá, jsme vždy i při práci z domu efektivní a práci umíme oddělit od rodinného života.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také