Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
5 tipů, jak udržet tým v dobré kondici i době krize
vložila 3.11.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

5 tipů, jak udržet tým v dobré kondici i době krize

Před více než 8 lety jsme založili projekt Baby Office - práce a děti pod jednou střechou. Původní myšlenka byla poskytovat pracujícím rodičům prostor, kde by mohli v klidu pracovat, zatímco o jejich děti bude postaráno. Provozovali jsme coworking s miniškolkou celých 7 let, až do roku 2019. 

Postupem času se ale ukázalo, že koncepce coworkingového centra s hlídáním, je dlouhodobě neudržitelná bez dotací. Rozhodli jsme se naše podnikání přetransformovat na eventovou agenturu zaměřenou na děti a rodiče. Začalo to hlídáním dětí na veřejných akcích a pořádáním eventů pro rodiny - jako jsou dětské dny, mikulášské, rodinné dny a další akce. Dalším pilířem se stalo hlídání dětí ve firmách o prázdninách a pořádání příměstských táborů. 

Na našich akcích se vždy dobře baví děti, ale i dospělí. Přidali jsme tedy do nabídky i tvůrčí workshopy pro dospělé a teambuildingové aktivity pro firmy. 

Naše cesta k úspěšnému podnikání nebyla jednoduchá. Na přelomu roku 2019/2020 jsme prošli akceleračním programem Impact First. Podařilo se nám stabilizovat firmu, nastavit procesy a vytvořit efektivní obchodní strategii. Těšili jsme se, že konečně nastane klidnější období, ve kterém budeme sklízet plody naší dlouholeté práce.

... A přišel koronavirus.

Naštěsti jsme zvyklí pracovat v krizových podmínkách. Vždy jsme se snažili hledat nové cesty, jak pomáhat rodičům a zároveň udržet fungující byznys. Jarní vlnu pandemie jsme přežili díky hlídání dětí ve firmách, když byly zavřené školy. Podzimní vlna je horší. Všichni jsou unaveni, tlak na zaměstnance i na podnikatele je obrovský. Rodiče čelí zvýšené zátěži - musí motivovat nejen sebe, ale i děti, pro které je distanční výuka značně náročná.

Pro eventový průmysl je situace téměř likvidační. Naplánované akce se zrušili, nové akce se neplánují, protože prognózy vývoje pandemie jsou nejisté. 

My se přesto snažíme zůstávat pozitivně naladěni a hledat nová řešení. Místo zrušených mikulášských akcí jsme vymysleli mikulášské balíčky, které nabízíme firmám jako alternativu, pokud chtějí odměnit a motivovat své zaměstnance. Balíčky nabízíme i v mateřských školkách, městských úřadech a dalších místech.

A jaký je náš recept na udržení našeho týmu v dobré kondici?

1. Dostatek spánku a pohybu na čerstvém vzduchu.

2. Každý den se alespoň 30 minut věnovat meditaci nebo mindfulness.

3. Pravidelné porady minimálně 1x týdně - pokud to jinak nejde, tak on-line.

4. K problémům přistupovat pozitivně a mít stále na paměti, že současná situace není trvalá.

5. Nejdůležitější je udržet dobrou náladu, k tomu poslouží humor, čokoláda nebo výše zmíněné rady. 

K našim oblíbeným činnostem patří focení propagačních fotek. Když se kolega Tonda převleče za Mikuláše a začne s rozcvičkou nebo se Pavlína natolik vžije do role čerta, že si málem překousne jazyk. 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také