Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Zaměstnavatelé, pozor na ženy po mateřské
vložila 30.11.0001
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Zaměstnavatelé, pozor na ženy po mateřské

Jelikož nejsem zastánkyní všeobecných tvrzení, upozorňuji, že tento článek není o každé ženě po mateřské. 

Možná spíše o matkách, které byly před mateřskou spolehlivými a produktivními pracovnicemi, ať už bylo jejich pracovní zařazení jakékoliv. Mluvím o matkách, které nešly na mateřskou, protože nenaplnily své představy o práci a kariéře. Spíše o těch, které se uplatnily, měli z práce radost a na mateřskou odešly nazvěme to „na vrcholu sil a úspěchu“ a kvůli potěšení z představy být matkou. A nemluvím jen o vrcholových manažerkách, týká se to i paní prodavačky z potravin, která však svou práci dělala s nasazením pilota formule jedna.

Tyto ženy totiž ve většině případů nedokáží na mateřské či rodičovské dovolené snížit úroveň své aktivity a produktivity na péči o jednoho nového člena rodiny. Domácnost a povinnosti se snaží uspořádat tak, aby jim zůstával čas i na jiné věci a protože jsou to zpravidla efektivní a progresivně uvažující dámy, začnou si hledat smysluplné aktivity - pomáhají manželům ve firmě, dělají někomu účetnictví, začnou šít dětské věci, najdou si práci online, pomáhají v místních neziskových organizacích, spolcích a sdruženích pro děti apod. Zkrátka se snaží být užitečné a přispívat dobrým věcem. Žena na mateřské či rodičovské dovolené, která pracuje nebo se věnuje i jiným hodnotným aktivitám, je vlastně na denním a nočním studiu vysoké školy managementu a řízení projektů. Musí zorganizovat domácnost, děti, rodinu, práci, sebe a další věci, kterých není málo. A proto si dovolím tvrdit, že takové ženy jsou pro zaměstnavatele zdrojem ohromného pracovního potenciálu. 

Pamatuji si, jak jsem jednou dělala výběr na pozici účetní a přihlásila se paní po rodičovské dovolené. Když to slyšel šéf ekonomického, okamžitě mě varoval, že on nikoho po mateřské nechce, protože „ty ženy nejsou v obraze“. Já jsem si však danou paní pozvala na pohovor a zajímalo mě, jak probíhala její mateřská a rodičovská dovolená. A podívejme se! Dělala pro svého manžela živnostníka účetnictví, chodila pomáhat do volnočasového sdružení pro děti a ještě pár jiných drobných aktivit, které v CV neuváděla. Všechny informace jsem si ověřila a ona se pro mě stala kandidátkou číslo 1. Šéfa ekonomického jsem musela přesvědčit, aby to s ní zkusil a vyložila jsem mu všechny argumenty pro její přijetí. Naštěstí se nechal „ukecat“ a světe div se – získal jednu z nejvýkonnějších a nejochotnějších pracovnic na oddělení.

Nepatřím mezi matky se dvěma aktivními babičkami, u kterých děti tráví pomalu více času než doma. Nemám k dispozici ani jiné členy rodiny, kteří by mi dítě trhaly z rukou a hnali se s ním ven. Chvilku trvalo, než jsem si všechno zorganizovala, ale od té doby vnímám ​​výhody tohoto nastavení – je to totiž skvělá platforma pro nalézání vlastních neobjevených možností, schopností a kapacit. A proto, milí zaměstnavatelé, POZOR NA ŽENY PO MATEŘSKÉ! Mohou z nich být mimořádně výkonné, spolehlivé a zodpovědné klenoty pro vaše firmy a týmy.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také