Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak si vybrat jógamatku
vložila 12.10.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak si vybrat jógamatku

Jóga je životní styl. Pravidelným cvičením děláte dobrý skutek nejen pro své tělo, ale také mysl. Praktikovat jógu můžete kdekoliv a k tomu je potřeba vybrat si ty správné pomůcky. V pestré nabídce jógamatek může být někdy obtížné se zorientovat a vybrat si tu nejlepší. Prozradíme vám, na co byste se měli při svém výběru zaměřit. 

V hlavní roli materiál

Existují různé povrchy jógových podložek. Zpravidla můžete vybírat mezi hladšími a hrubšími povrchy. “Pokud se chystáte na venkovní lekci jógy, doporučila bych jutovou podložku se skvělou přilnavostí. Je elastická a neklouže. Navíc se hodí nejen na jógu a pilates, ale také na různá kardio cvičení či strečink,” vysvětluje Alžběta Václavů, ředitelka značky Kinoko na pražském Strossmayerově náměstí. 

“Pokud si rádi dáváte více do těla, sáhněte po protiskluzové podložce z přírodního kaučuku. Je přizpůsobena náročnějšímu cvičení a bude vám oporou. Pravidelnou cvičební praxí se navíc vlastnosti podložky stále zlepšují, stejně jako vaše kondice,”dodává s úsměvem Alžběta Václavů. 

Správná péče

Po cvičení otřete pot suchým hadříkem a umístěte jógovou podložku na chladné a suché místo. “Jednou týdně doporučujeme očistit podložku vodou a jemným mýdlem, aby byla chráněna proti bakteriím a zápachu,” říká Veronika Součková, vedoucí prodejny KINOKO. Správná péče totiž prodlužuje životnost podložky. Máte-li pocit, že je vaše podložka stále nepříjemně cítit, pověste ji ven na slunce. Čerstvý vzduch a sluneční paprsky dokáží zázraky. 

Hravý design

Protáhnout si tělo na stylové jógamatce, která vás baví nejen svojí funkčností, ale také designem je výhra. Vybrat si můžete z pestré škály barev a vzorů. Sport má být radost a díky těm správným doplňkům na sebe motivace nenechá dlouho čekat. 

 

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také