Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Zoufalé ženy dělají zoufalé věci
vložila 30.11.0001
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci

Cesta vlakem.

Cesta vlakem ubíhá v poklidu. Muže sedí v jídelním voze, popíjí kávu a sleduje videa na svém telefonu. Od protějšího stolu jej pozoruje žena. Žena s očima plaché laně, plné ukrutného smutku. Stále vysílá signály, až k němu přijde s otázkou, zda si může přisednout.

Dají se do řeči.

Ona začne vyprávět svůj životní příběh věčné smolařky v lásce. Celý život hledá lásku a stále se jí nedaří. Cítí se sama. Je sama. Nikdo ji, dle jejích slov, nechce. Navíc právě jede ze setkání, které se vlastně neuskutečnilo. Půl roku si chatovala s mužem, pak se za ním rozjela do 200 km vzdáleného města. Schůzka nedopadla, nepřišel. Čekala na něj. Telefon vypnutý. Ticho. Prázdno. Sedla na vlak a jela domů. Zklamaná. Smutná. Ponížená.

S oním mužem z vlaku si vyměnila telefonní číslo. Po týdnu, kdy vlastně ani pořádně nebyli v kontaktu, nevolali si, jen prohodili pár zpráv, ji pozval, zda by za ním přijela. Souhlasila.

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci.

Ve vzduchu visí otázky:
Co všechno jsou schopné udělat pro trochu lásky, tedy pseudolásky?
Kam až jsou schopné zajít?
Co vydržet?
Co obětovat?
…. aby je někdo měl aspoň trochu rád.

Paradoxem je, že je nebude mít nikdo rád, když nemají rády samy sebe.

Jsou jako hladové lvice honící se z posledních sil za kořistí, které však stále uniká. Kličkuje, není k dostižení, jako by cítila, že bude lapena a nemilosrdně zabita, vysáta do poslední kapky a mršina ponechána na pospas, aby se lvice vydala na další, na chlup stejný, lov.

A takhle bude lovit, než padne totálně vysílená. Aby pak žehrala na muže, že jsou všichni k ničemu, že jsou všichni stejní a všem jde jim jen o jedno.

Nicméně to ani tak nezávisí od mužů, ale od ní samotné.

Ona je ta, která se má ráda.
Ona je přece ta, které se rozhoduje.
Ona je ta, která určuje hranice.
Ona je přece ta, která to nedovolí.

Jakou ženou chceš být ty?

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také