Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Raw stravou k vyšší produktivitě aneb jak jsem ušetřila na jídle a ještě se zbavila únavy
vložila 26.6.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Raw stravou k vyšší produktivitě aneb jak jsem ušetřila na jídle a ještě se zbavila únavy

Každý z nás chce mít více času, být produktivnější, soustředěnější a ideálně i rychlejší než ostatní. Snažíme se proto plánovat, organizovat, delegovat a automatizovat. Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě? Šla jsem na to jinak. Natáhnout den nemůžeme,  ale získat více energie ano. Proto jsem zkusila lifehack zvaný raw strava.  V profesním životě se o tom moc nemluví. Není čas řešit takovéhle blbosti. Syrová strava ale přináší daleko lepší výsledky než sto jiných návodů na zvýšení vaší produktivity.

S raw stravou můžete ušetřit až 16 hodin týdně. To se vaší případné konkurenci líbit nemusí. Ale hlavně nebudou chápat, jak vy to děláte.

Raw strava vám ušetří více času než chytrá aplikace

To, že plánujete, organizujete, delegujete a automatizujete je sice pěkné,ale většinou stejně nestíháte ne? Nehledejte pomoc zvenčí. Postahovaných aplikací už máte dost. Soustřeďte se na sebe. Potřebujete ušetřit co nejvíc energie, abychom ji pak mohli využít. Den už nenafoukneme, ale více energie mít můžeme. A to jde nejlépe díky zdravé stravě, a úplně nejlépe díky syrové neboli raw.

Jak to funguje?

Znáte poobědový útlum, kdy byste si nejradši dali dvacet?

Pokud ano, pravděpodobně jste snědli dávku chemického koktejlu v podobě obědového menu. Většina našich jídel je tepelně a chemicky upravovaná a tělo musí vynaložit dávku energie, abychom jídlo vůbec strávili. Živá neboli raw strava může být upravovaná pouze do 42 °C. Potraviny jsou ve své základní formě a neobsahují přidané látky. Tělo tedy nespotřebuje tolik energie na trávení a my ji pak můžeme využít dle libosti. Více energie můžeme získat samozřejmě i jinak. Syrová strava má ale zároveň pozitivní účinky na zdraví.

Lehce, rychle a ještě k tomu levně

Spočítejte si, kolik toho za normálních okolností naspíte a odečtěte si 2 hodiny denně. Já jsem například ušetřila za týden 14 hodin pouze na spánku. Dále si spočítejte, kolik hodin týdně strávíte vy (nebo vaše polovička) přípravou jídla. Dohromady můžete mít oproti ostatním zhruba jeden produktivní den navíc.

Moje 2 týdny na syrové stravě a výsledky, které jsem nečekala

Moje největší změny, které jsem nečekala se týkaly psychiky. Moje mysl se uklidnila, dokázala jsem daleko více vnímat věci kolem sebe. Byla jsem mnohem bystřejší a rychlejší. Mozek tedy celkově pracoval daleko lépe, protože se tolik nemusel soustředit na trávení.

Výsledky raw stravování po 2 týdnech:

-ušetřila jsem 14 hodin týdně na spánku

-ušetřila jsem minimálně 2 hodiny týdně na přípravě stravy

-ušetřila jsem 500Kč na potravinách

-po jídle jsem nebyla unavená, ale měla více energie

-neměla jsem výkyvy nálad

-byla jsem daleko soustředěnější a rychlejší

-byla jsem klidná a vyrovnaná a daleko lépe se mi přemýšlelo

Sledovala jsem také účinky na zdravotní stav: upravilo se mé trávení, ustálila váha a zlepšila pleť

(Ne)budu vitariánem?

Díky raw stravě můžete ušetřit spoustu času jednak na spánku, ale také na přípravě jídla. Zbavíte se zdravotních potíží. Nebudete řešit propady energie v odpoledních hodinách a nebude vás unavovat každý další úkol. Neříkám, že syrová strava jako životní styl je vhodný pro každého. Každopádně doporučuji vyzkoušet všem, kteří se snaží využít na maximum svůj čas a být tak o něco produktivněší. A také si nemyslete, že budete potřebovat nějaké speciální potraviny. Bohatě stačí zajít do obyčejného supermarketu a nakoupit ovoce a zeleninu.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také