Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Máme pro vás 7 tipů, jak účinně zatočit s prokrastinací. Je to snadnější, než myslíte
vložila 28.8.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Máme pro vás 7 tipů, jak účinně zatočit s prokrastinací. Je to snadnější, než myslíte

Prokrastinace. Poslední dobou velmi oblíbené slovo a diskutované téma. Hlavně tedy u nás, kteří podnikáme a nemáme jasně stanovenou pracovní dobu. Jsou lidé, kteří tvrdí, že je to nemoc a druzí, že je to obyčejná lenost. Ať tak či tak, přečtěte si pár tipů, jak na ni vyzrát.

1. Přesný pracovní čas

Naplánujte si čas, který budete každý den věnovat pouze práci a ničemu jinému. Tím si i vyhradíte čas, který bude na jiné aktivity. Sport, odpočinek nebo chvíle strávené s rodinou či přáteli.

2. Nastavte si v pracovní době přestávky

Bude se vám lépe věnovat pouze práci, pokud budete vědět, že vás za 2 hodinky čeká přestávka. Využijte ji opravdu na to, že si dáte svačinku, protáhnete tělo nebo se nadýcháte čerstvého vzduchu.

3. Seznam úkolů

Nastavte si jasné denní cíle. To, co opravdu musíte za daný den zvládnout. Sepište si seznam a postupně úkoly odškrtávejte.

4. Zakažte si sociální sítě a e-mail

Dávejte si pozor na neustále kontrolování stavu sociálních sítí a vašeho e-mailu. To nám v dnešní době požírá nejvíce času. Podíváte se, zda už vám nepřišla odpověď a ani se nenadějete a už jste na profilu svého kamaráda ze základní školy, kterému se právě narodilo miminko. Zpráva vám nikam neuteče a bude tam na vás čekat, než uděláte práci, kterou jste si stanovili.

5. Vstávejte brzy ráno

Ač je na podnikání sympatické právě to, že nemusíme dodržovat přísně danou pracovní dobu, je dobré ráno vstát co nejdřív. Za dopoledne se stihne obvykle nejvíce práce a jsme nejvíce produktivní.

 

6. Rozhýbejte tělo

Když postřehnete, že se vaše mysl špatně soustředí a máte tendenci zírat do zdi a opravdu nejzajímavější vám připadá stropní lišta, zvedněte se a rozhýbejte tělo. Otevřete si okno, pusťte na sebe čerstvý vzduch a zhluboka se nadechněte. Můžete si protáhnout páteř. Vaše záda vám budou jistě po celodenním sezení hodně vděčná.

7. Nenadávejte si, když to nevyjde

Pokud přece jen nezvládnete nad prokrastinací vyhrát, nenadávejte si za to. Občas máme každá den, kdy prostě nejsme úplně výkonné. No co! Přiznejte si to, práci raději zabalte a druhý den se do toho pusťte znovu. Pokud děláte to, co vás opravdu baví, jistě brzy najdete přesný řád ve svých povinnostech a úkolech a bude vám to dělat jenom samou radost.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také