Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Meditace jako hack pro život+odkazy na ty nejúčinnější
vložila 30.4.2018
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Meditace jako hack pro život+odkazy na ty nejúčinnější

Když jsem viděla video od Jana Mühlfeita-bývalý prezident evropského Microsoftu, který mluvil o přínosu meditace na profesní výkon, dost mě to zaujalo. Myslí si, že největší firmy na světe v budoucnu povedou lidé ze zemí, kde se  snaží duchovně rozvíjet a já s ním musím souhlasit. Proč? Tito lidé dokáží neuvěřitelně ovládat svoji mysl a tím pádem být v klidu za každé situace.  A o to nám jde taky ne?

 

Meditací k lepším profesním výkonům i osobním životu

Lifehack, bez kterýho se neobejdete v příštích deseti letech je právě meditace. Myslím si, že tuhle techniku bude muset v blízké budoucnosti ovládat každý a doufám, že bude součástí vzdělávacího systému. K čemu vám to bude? Třeba k tomu, že se naučíte zvládat veškeré situace ve vašem životě s naprostým klidem. Zbavíte se nervů, strachu, neklidu a dalších problémů. Představte si, že vás nikdo a nic nemůže rozhodit.  To chceme všichni ne? Když k tomu ještě přidáme zdravotní účinky, je to jasnej lifehack 21. století.

Cílem meditace (pro začátečníky) je nemyslet

Jak sakra můžu přestat myslet? Taky jsem si říkala, že je to blbost, dokud jsem to nezkusila. Pokud se naučíte alespoň na chvilku vypnout váš užvaněnej mozek, uleví se vám ve všech směrech a můžete jít slavit! Někdy totiž nechcete poslouchat ani sami sebe, ale nevíte, jak se vypnout ( kromě toho, že se opijete do němoty)

Meditace znamená prostě být, nic nedělat. Žádné jednání, žádná myšlenka, žádná emoce.  Osho

Představte si, že najednou nebudete nic řešit. Opravdu vůbec nic. Ani to, že v danou chvíli sedíte a meditujete. Skvělý ne?

Takže se posaďte a..

Sedněte si nejlíp na zem, srovnejte si záda (můžete se o něco opřít) a zavřete oči. Snažte se soustředit pouze na svůj dech. Vnímejte vše, co se týká vašeho dýchání. A zkuste to vydržet co nejdéle. Pokud zvládnete tohle aspoň na chvilku, jste na dobré cestě A pokud se vám to vůbec nedaří, zkuste vedené meditace na youtube:

Jedny z nejlepších českých meditačních videí jsou jednoznačně od Petra Chobota. Na  youtube  najdete jeho meditace na nejrůznější problémy. Například léčebnou a taky velmi slavnou na zhmotňování našich přání.

Za mě je vítězem jedna meditace, která slouží k hluboké relaxaci. Myslím si, že hudba je hodně důležitá a v tomto případě je to fakt síla Další, kterou můžu doporučit je meditace-tibetské mísy a programování mysli.

 

Uklidnění mysli pomocí meditace ale není vše, co najdete v mých lifehacích. Můžete se dozvědět, jak cestovat téměř zadarmo, psát bezchybně anglicky nebo jak a kde si sehnat práci z domu.

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také