Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Když se v práci věnujete svým koníčkům
vložila 9.1.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Když se v práci věnujete svým koníčkům

Léto je sice ještě daleko, ale pokud přemýšlíte nad letní brigádou nebo byste rádi sehnali smysluplnou práci pro vašeho potomka, je ideální čas. Možná není ve vašem městě dostatek příležitostí, ty nejlepší pozice jsou vybrané známými nebo chcete brigádu, která vás někam posune. Jak ji najít?

O Work & Travel v Americe slyšel už asi každý. Abyste mohli během léta vycestovat do USA, nebo na cestu poslat ratolest, musíte splnit několik podmínek: 

  1. Před vycestováním do USA být oficiálně dospělý. Stačí věk 18 let, není třeba 21.
  2. Být studentem denního studia na některé z českých univerzit nebo vysokých škol.
  3. Krom zábavy a cestování být ochotný 9-10 týdnů pracovat. Bez práce nejsou koláče, resp. peníze na pobyt v USA.
  4. Domluvit se anglicky alespoň na základní úrovni tak, abyste objednali burger a hranolky v restauraci.
  5. Nikdy jste neměli problém se zákonem a máte čistý trestní rejstřík. 
  6. Cítíte se fyzicky a psychicky natolik způsobilí, abyste zvládli práci a odloučení od nejbližších.

Obvykle nabízené pozice jsou třeba recepční, servírka či číšník nebo plavčík. Existuje ale práce, která dá něco navíc – Camp Counselor, neboli vychovatel dětí na táboře. Účastníci se shodují, že jde o perfektně strávené léto, protože předávají dětem to, co je samotné baví. Může to být klidně třeba lukostřelba, vodní lyžování, paddle boarding nebo lezení na horolezecké stěně.

Když se v práci věnujete svým koníčkům

Patrik tuto svoji zkušenost popisuje takto: „Dlouho jsem toužil na nějaký čas odjet z Česka a podívat se do zahraničí. Work&Travel programy byly pro mě jako studenta zajímavou možností, avšak spousta z nich byla buď finančně nedostupná, nebo pracovní náplní nezajímavá. Až teprve, když jsem objevil Camp Leaders, která nabízí práci v rodinném prostředí letního kempu s dětmi a kde můžete vyučovat to, co máte rádi a co považujete za koníček, jsem mohl o své cestě do Ameriky opravdu naplno začít přemýšlet.“ Další z účastnic programu Daria dokonce přiznává, že v běžném životě práci s dětmi úplně nevyhledává: „Parodoxně většinou říkám, že děti nemusím a dle mého názoru jsou občas až moc hlučné a hyperaktivní, nicméně skoro každé prázdniny trávím svůj volný čas na táborech a pracuji s dětmi. Proto pro mě rozhodnutí vyrazit jako vychovatelka na letní tábor v Americe nebylo spontánní. Práci na táborech miluji, protože nejde pouze o standardní práci, ale i o každodenní zábavu, lásku i obdiv dětí a možnost poznat spoustu nových lidí.“

Při úvodních pohovorech se zaměstnavatelem se pro budoucí counselory hledá ten nejvhodnější kemp, proto si nic nedělejte ani z případného odmítnutí, protože ten nejlepší kemp na vás prostě čeká jinde a určitě ho brzy najdete. Jakmile si s kempem potvrdíte oboustranný zájem, se všemi dokumenty a formalitami pomůže Camp Leaders tak, aby byl odjezd co nejpříjemnější.

Co vám dá práce v kempu?

Většina účastníků hodnotí pobyt zpětně jako nejlépe strávené léto! V průběhu 10 týdnů, které strávíte prací v kempu, si zdokonalíte angličtinu. Naučíte se postarat sám o sebe. Během volných dní můžete s novými kamarády cestovat, objevovat bližší i vzdálenější okolí, ochutnávat jídlo, vyzkoušet si aktivity, které kemp nabízí.  Přátelství, která tu vznikají, bývají na celý život. Zkušenosti, které získáte, vás posunou nejen po osobní, ale taky profesionální stránce.

Jak začít?  

Pokud chcete vyzkoušet Work and travel USA, nenechávejte to na poslední chvíli. Lehko se pak může stát, že za 5 minut 12 už nenajdete práci a místo podle tvých představ. Nápomocní vám budou zaměstnanci, kteří mají s programem zkušenosti. Mohou poskytnout přesné a ověřené informace o průběhu programu, podmínkách a budou ti cennými rádci v průběhu registračního a výběrového procesu. Více informací najdete také na https://www.campleaders.com/

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také