Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak překonávám sama sebe
vložila 16.1.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak překonávám sama sebe

Jako většina z nás i já jsem myslela, že se můj život bude ubírat tím typicky nudným a jednotvárným směrem. Vystudovat, najít dobře placenou práci, usadit se, vybudovat zázemí, mít děti, ráno vstávat v 5 hodin do práce, odpoledne z práce, péče o domácnost, … Můj život tak po škole i začal, ale všechno se začalo měnit před pěti lety s příchodem prvního dítěte. Najednou jsem si uvědomila, že nechci být ten otrok systému, nechci se podřídit zdánlivě dobře naplánovanému životu. Uvědomila jsem si, že chci být svým pánem a pro svoji rodinu tu být kdykoli mne budou potřebovat nehledě na to, zda si v práci mohu vzít volno nebo ne. Cíl byl jasný… Cesta? O té jsem nepřemýšlela… Znáte citát: „Někdy je potřeba skočit a křídla nasadit cestou.“ Tím jsem se podvědomě řídila a budovala „něco“ metodou pokus - omyl. Ani jsem pořádně nevěděla, co dělám a jak to mám dělat, neměla jsem vedení, mentora ani know how. Sociální sítě pro mne byly španělská vesnice, marketing a vedení lidí jakbysmet. Nikdy jsem se v prostředí sociálních sítí nepohybovala, neznala algoritmy, neuměla vytvořit příspěvek a vlastně ani nechápala, k čemu jsou sítě dobré.

Obrat nastal před více jak dvěma lety, když jsem se dostala k networkingové společnosti do skvěle fungujícího týmu. Najednou jsem získala přesný návod, co a jak mám dělat. Má cesta začala dostávat směr a na smysluplnosti. Ovšem netrvalo dlouho a do cesty se mi začaly stavět první překážky a bylo na mně, zda se jimi nechám ovlivnit, nebo je překonám a půjdu dál. Naučila jsem se je brát jako nutné zlo, které mne den po dni posouvá dál a dál.

S jakými překážkami jsem se potýkala a potýkám?

 • V první řadě má povaha introverta ačkoli se to tak nezdá. To je důkazem toho, že všechno se dá naučit a natrénovat.
 • S tím souvisí natáčení videí a živých vstupů na facebooku. Má první videa byla katastrofou a mnohokrát jsem to chtěla vzdát. Jedno video jsem točila i dvacetkrát a několik dní.
 • Technologické vymoženosti, aplikace a programy na videa, fotografie… Já netechnický typ jsem si musela najít a naučit se pracovat s nejrůznějšími programy.
 • Facebook a jeho stále se měnící algoritmy.
 • Další sociální sítě – Instagram, Youtube, LinkedIn.
 • Tvorba profesionálních obrázků k příspěvkům.
 • Time management – zpočátku jsem nechápala, proč bych si měla stanovovat priority a zapisovat si co musím udělat. Dnes se bez stanovení úkolů na druhý den, týden, měsíc neobejdu.
 • Avatar, neboli ideální zákazník… Tomuto tématu jsem se po celý rok 2019 vyhýbala, protože mi to přišlo jako zbytečnost a žrout času. Asi jsem potřebovala pouze marketingově dospět.
 • Vedení týmu lidí.
 • Zákaznický servis.
 • Komunikace s klientem.
 • Telefonování klientům.
 • Tvorba a komunikace s komunitou.
 • Jazyková bariéra při komunikaci se zahraničními klienty.
 • Péče o webovou stránku – blog. Ach já nepsavec!

Jistě to není ucelený souhrn všeho, co jsem se v posledních dvou letech učila a stále učím, ale vypovídá o tom, že mě má práce baví a chci udělat maximum, abych v ní byla dobrá a moji klienti se na mne rádi obraceli s prosbou o pomoc.

Překonávat sám sebe je povznášející. Nacházíte sami sebe, své možnosti i hranice a uvědomíte si, co všechno jste ochotni pro svůj sen obětovat. Ačkoli cíl máte stanoven, cesta je mnohdy dlouhá a trnitá, ale výsledek stojí za to. Nepromarněme život konvencí a někým nastavenými pravidly, že takhle to by to mělo být, ale dělejme, co nás baví, co milujeme a hledejme cestu, která nám umožní být lepšími a vážit si toho co jsme dokázali.

 

www.yona.cz

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také