Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
JAK NA STRACH, JESTLI TO ZVLÁDNU (I FINANČNĚ)?
vložila 30.11.0001
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

JAK NA STRACH, JESTLI TO ZVLÁDNU (I FINANČNĚ)?

JAK NA STRACH, JESTLI TO ZVLÁDNU (I FINANČNĚ)?

Strach, co nám více či méně z pozvdálí našeptává, že to a to bychom dělat neměli. Co když tohle nezvládnu? Co když nebudu mít dost na to, abych zaplatila všechno, co se musí? A bude se muset vzdát nějakého pohodlí, které teď mám? Jak to všechno bude?

Léto v plném proudu a dalších spoustu otázek se nám možná podařilo zahnat při troše relaxace na sluníčku, v přírodě nebo při večerních grilovačkách. Někomu přijdou na mysl častěji, někomu méně, ale v životě, v soukromí i v podnikání, myslím doprovází každého. Aspoň těch pár set lidí, se kterými už jsem zmapování jejich života a stanovení scénáře pro lepší zítřky za ty roky sestavila, tu a tam o takových věcech vždy přemýšlelo.

Můj obor je lidský potenciál. Dalo by se říci, že jsem specialista na lidské záležitosti. Určitě jste už slyšeli, že využíváme maximálně 10 % načeho potenciálu. Někdo funguje třeba i na 20 % (a má pocit, že vůbec nic nestíhá). A já jsem od toho, abych vám pomohla objevit těch zbývajících 80 %. Rozhodně souvisí s vaším posláním, s vaší jedinečností a tím, prostě s tím, co je smyslem života.

Docela se mi opakuje... Ahoj / Dobrý den, Zuzko, co to vlastně děláš? Já jsem koukala na ty Tvoje webovky (případně ani jsem se na ně nestihla podívat) a moc mi není jasný, co vlastně děláš. No, jo (sem by se hodil smajlík opice, co se chytá za hlavu). Je to takový nejasný – jsem koučka nebo něco takového? Mně se líbí označení konzultantka. Ale to jsem se dozvěděla, že má taky trochu jiný význam. Já jsem totiž taková profesionální kámoška, co má na všechno řešení. Ale ne taková ta, co má na všechno řešení, hned je se vším hotová a vám to má být jasné, co máte udělat. Ne, ne. Někdo říká anděl. Jo, tak to jo.

Prostě jste si něco moc přáli vyřešit, a to už hoooodně dlouho, a tak se potkáváme. Já jsem takový živý rozcestník. Vyslechnu si, odkud jdete a kam se chcete dostat. A ukážu vám, kudy vede cesta. Jestli po ní půjdete hned nebo až za čas, to je na vás. Já jsem průvodce. Průvodce přemostněním toho, kde jste a kam byste se chtěli dostat, k životním stylu, jakým chcete žít. A to tak, abyste se toho nemuseli bát.

No a jak na ten strach? Zažili jste, že jste se něčeho hrozně báli a později už jste se v tom zdokonalili tak, že je to naprostá pohoda? Já se přiznám, hrozně jsem se bála řídit auto. To je taková oblast, kde se lehko hledají příklady – dost vážná nehoda mého táty, když mi bylo asi 18; později jedna menší druhá vážnější nehoda, když jsem už byla za volantem já a v autě vezla osoby mě blízké. Přitom autem jezdím moc ráda. Jako spolujezdce si mě obzvlášť řidiči na dlouhé vzdálenosti obvykle nemohli vynachválit. Jenže to je jiné, než mít v rukou volant, sledovat značky, provoz, nějak pevně věřit, že se s tím protijedoucím autem vedle sebe na tu silnici vejdeme bez dramatického kontaktu a do toho ještě řadit (hlavně na mě u toho nikdo nemluvte, protože to byste se ještě mohli o sobě dozvědět něco opravdu zajímavého )

Tedy, v takovém rozpoložení jsem byla počátkem letošního jara (když byl svět ještě v pořádku“). A tehdy se mi jednoho dne před domem vyskytla taková obyčejná Fabia po generální prohlídce s plnou nádrží, techničák a klíčky k ní, abych mohla s miminem pořídit a zařídit, co třeba. Autoškolu, a to dobrou autoškolu, mám přeci za sebou, před pár lety i kondiční jízdy. Ovládá to tolik i podivných lidí, tak co bych to já nezvládla, že? Specialistka na lidské záležitosti. Jenže, když k těm pokusům je třeba připoutat i vlastní několikaměsíční dítě, tak to se to bojí dvojnásob. A mimochodem, to je možná to kouzlo.

Někdy je potřeba bát se dvojnásob a prostě se do toho pustit! Procvičovat, procvičovat a procvičovat. Být na to dobře odpočatá a najedená, maximálně ztlumit ostatní stresy a jak se říká: Těžko na cvičišti, lehko na bojišti.“ Rozjet se (hlavně neodřít auta sousedů, s těmi máme přeci jen přátelské vztahy) a jet kamkoli, kde je minimální pravděpodobnost potkat protijedoucí auta.

Jde to. Jde to, ale dře to, jak se říká. Když se strachu postavíme čelem, ukážeme mu záda, za chvíli už nás nestíhá. Jako profík na lidský potenciál mám za sebou moooc hodin na cvičišti v různých oblastech, oborech i vlastního seberozvoje. Bez toho to prostě nejde. Když už jsme u těch rčení: Učený z nebe nespadl.“

A tak jsem se během jara i léta vydávala na jednu cestu za druhou, postupně a po dávkách, které byly mírnou výzvou, ale zvládnutelné. Po cestě do supermarketu, na blízkou farmu, nájezd a sjezd z dálnice (tam mi to poslední auto před x lety zůstalo pro odtahovku), ve dne, v noci, D1 jako kapitola sama pro sebe (česká i slovenská), déšť, kroupy, objížďky, tam nahoře mi to někdo opravdu předkládal, jak na běžícím páse. A s každou stovkou kilometrů byl ten strach menší a menší. Cesty za přáteli, rodinou i pracovní, na jih, na západ, na východ, na sever. Ve městech větších, menších i za kolegyní do slovenské vesničky, kam ani navigace nenaviguje. Dalo by se říci, že strach se bojí dobrodružství.

Až jednoho dne přišel ten „křest ohněm“ při cestě na pár dní dovolené v Tatrách. Sbalit sebe, děti, zastavit se po cestě ve větším městě na jídlo a dokoupení pár drobností. Za volantem už celkem většinou s jistotou (i když v tísnivých situacích se téměř 10 letá dcera nestíhá divit, jakou slovní zásobu má maminka k dispozici), ale tentokrát hooodně dalších obav v hlavě. Jak může dopadnout dovolená letos, když všechny ostatní vždy končily nějakým nedorozuměním, rozhořčením a tak podobně? 5 hodin spánku, víc prostě nešlo. Váhám, jestli cestu neodložit na další den (a tím si těch jen pár dnů ještě zkrátit, to ne, jedu a zvládnu to, jak nejlépe dovedu!).

Naštěstí jsem měla zrovna na zkoušku novou technologii v podobě jakési oživovací fotonové nálepky, tak jsem jí dala zátěžovou zkoušku. Takové kolečko, co se nalepí na páteř nebo pod pupík a pomáhá tělu obnovit jeho schopnost se opravovat, zlepšit kondici, výkonnost, snížit stres, bolest atp. (blíž tady ve videu nebo info u mě, protože to je fakt skvělá věc bez léčiv nebo jiných externích zásahů do těla). Cítila jsem, jak se moje duchovní síla odhodlání má o co opřit i v tom jinak unaveném těle.

A tahle nakonec až noční jízda v sobě nesla kombinaci všech lekcí, ve kterých jsem do té doby za volantem těmi postupnými lekcemi nad strachem vítězila. Ovšem, při kroupách a hustém dešti se na dálnici s celkem hustým provozem nedá zastavit a počkat až to přejde. Viditelnost na pár metrů dopředu a jediným vodítkem jsou světla vozidla přede mnou. O pár desítek kilometrů dál pak jízda úzkými klikatými cestami, do čehož se mi každých několik minut zasekává telefon s navigací. Zkusit někde sjet a najít místo k odpočinku vypadá v takovém počasí nebezpečněji (aby to pak nebyl odpočinek věčný při pokusu najít cestu zpět), a tak mi nezbývá nic jiného, než vypnout veškeré úvahy včetně těch o tom, kdo všechno může za to, že jsem v takové situaci, a pokračovat skrz to všechno dál...

Dnes můžu říct, že dovolenou jsme si báječně užili. Cíl cesty za to rozhodně stál. A celkově to odnesl jen náš nejmladší účastník nějakou vyrážkou, která mu zajistila, že mohl další týden strávit pohodově doma.

Myslím, že se shodneme, že nezáleží na tom, jestli je to strach z řízení auta, lidí, společnosti, nedostatku peněz nebo o vlastní budoucnost. Ten pocit známe všichni. A všichni také známe ty okamžiky, kdy jsme překonali sami sebe. A těch je zásadní se držet. Nebudu tady nikoho konejšit, že všechno bude dobré a všechno hravě zvládnete. Ať už se chystáte zdolat strach v čemkoli, bude to minimálně dobrodružné a občas možná i drsné, ale TO JE ŽIVOT!!! A ten stojí za to žít

A jak to všechno souvisí s penězi, tedy zvládnout vše finančně? Tak, pozor, pozor! Podobně jako moje lekce řízení auta, ze strachu do pohody, připravujeme s naším týmem v čele s mým nejlepším přítelem (a ten je mimochodem extra profík na zvládání i těch nejextrémnějších situací v životě i byznysu) kurz Zdolání potíží s penězi jednou pro vždy – návod pro schopné a kompetentní v nefinančních oborech. Rukopis mi tu k tomu leží na stole pod počítačem, jednotlivá cvičení sama procházím a nestíhám se divit, jak se dá změnit uvažování a celkem jednoduchými kroky začít postupně získávat šanci řídit vlastní toky (nebo proudy) peněz v soukromí i podnikání.

Hmm, to by se mohlo také hodit, že? Takže, kurz samozřejmě budeme testovat na omezeném vzorku lidí, přátel, známých. Na těch, kdo mají dost odvahy zkusit si postupně zdolávat veškeré překážky, které životní lekce v oblasti financí mohou přinášet, aby jednou pro vždy mohli bažiny strachu – strachu, jestli nebo jak to všechno zvládnout platit na cestě k životnímu stylu, jakým chcete žít. Účast má jen dvě podmínky: (1) Ochota překonávat sama sebe a (2) členství v KLUBU AKCE A PROSPERITY, jehož náplň a činnost postupně utvářím(e).

A protože jednou z klíčových zásad finančního úspěchu je pravidlo, že projekt si na sebe musí být schopen vydělat, je členství v klubu zpoplatněno drobným příspěvkem a nyní v dobách příprav i velkou dávkou trpělivosti. Tedy, budete muset být trpěliví, chápaví i odvážní. To je trénink některých velice důležitých schopností pro zdolávání jakékoli oblasti, obzvlášť té finanční.

Momentálně je vstupní poplatek jen 432,- Kč a k tomu CD s výbornou mocnou motivačně-relaxační hudbou jako dárek, nyní v předprodeji ( přijde vám, až tehdy, kdy bude CD vytištěné připravené na přímý prodej).

Tedy, kroky ke zdolání potíží s penězi jednou pro vždy jsou následující:

  1. Teď mě kontaktujete jakoukoli dostupnou formou ohledně vašeho zájmu se zúčastnit.

  2. Ukážete své odhodlání prostřednictvím toho, že na mém webu www.zuzka-maresova.cz se proklikáte až k nákupu CD (čímž budeme mít splněné zákonné požadavky) a částku uhradíte na účet uvedený v Obchodních podmínkách.

  3. Na uvedený e-mail začnete dostávat jednu lekci po druhé a ke každé z nich vám budu k dispozici případně i na telefonu (v zádech s tím mým nejlepším přítelem), abyste každé praktické cvičení dokázali zvládnout ve svých soukromých i byznysových financích.

  4. Budeme postupovat individuálním tempem tak, aby toho na vás bylo vždy tak akorát, trochu výzva, ale s tou ochotou, trpělivostí a odvahou zvládnutelná.

  5. Budete postupně získávat schopnost řídit proudění peněz podobně, jako se dá řídit auto tam, kam se chcete dostat – v tomto případě životní styl, jakým chcete žít.

  6. Po cestě se můžeme setkat i osobně (on-line nebo naživo), poskytnout vám doplňkové konzultace k vhodnému využívání vlastního potenciálu, různé tipy a příležitosti vhodné právě pro vás v oblasti zdraví, vztahů i podnikání a podobně.

  7. Máte-li produkt, službu nebo třeba prostory, které mohou být ostatním členům užitečné, nápomocné apod. nebo jste v něčem opravdu dobří, můžeme vás po dohodě v rámci klubu zviditelnit, a tak vám postup k prosperitě ulehčit.

  8. Můžete pozvat své přátele a známé tím, že jim tento článek přepošlete. A tak vy i oni budete moct čerpat přibývající výhody členství v této příležitosti, která je jedinečná svého druhu.

A v čem je tohle jiné než všechny ty ostatní kurzy, koučinky, konzultace a díla, kterých je on-line i off-line habaděj? Tohle je o vás. Velmi hluboko ve vás je uzamčený jedinečný potenciál, kterému je třeba pomoct na povrch a realizovat se. Není to o tom, co si já, můj přítel nebo někdo další myslí o tom, že byste všechno měli vědět, jak se něčemu vyhýbat nebo jak se víc přizpůsobovat tomu všemu okolo. Není to ani o tom, že byste se měli měnit, abyste byli ostatním příjemnější. Je to o vašich vlastních schopnostech dávat věci kolem sebe do takového pořádku, že v něm peníze budou rády proudit v množství, které odpovídá vašemu vlastnímu potenciálu.

Takže, čas této jedinečné příležitosti začíná běžet! Konstruktivním dotazům jsou dveře otevřené, tak na co ještě čekáte?

Těším(e) se na vás

Tedy, žádný strach, máme to ve vlastních rukách! Neváhejte mě kontaktovat, přes web, Fb messanger, telefon, email nebo osobně, ať těm vašim strachům můžete ukázat záda také

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také