Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak jsem začínala s prodejem šatů a vybudovala si byznys
vložila 11.3.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak jsem začínala s prodejem šatů a vybudovala si byznys

Chtěla jsem se s Vámi podělit o můj příběh, ze kterého je patrné, že úspěšná a samostatná žena může být opravdu prakticky každá z nás- stačí dostatečně chtít a tvrdě na tom pracovat. V tuto chvíli provozuji podle mého názoru úspěšný eshop s dámskými šaty a plánuji otevřít kamenný obchůdek. Relativně nedávno bylo ale ještě všechno jinak.

Má první práce a začátky podnikání

Během školy jsem si prošla různými brigádami a po škole pracovala delší dobu jako asistentka. Byla jsem vázaná na přítele a tudíž i na menší okresní městečko, ve kterém se lepší práce sháněla hodně těžko. Bylo mi nějakých 27, nebo 28, chtěla jsem lepší práci, ale neměla jsem dostatek zkušeností a v okolí zkrátka nic zajímavého nebylo. Navíc jsem měla pocit, že mě spousta lidí ve firmě nechce, protože by museli počítat s tím, že jim brzy uteču na mateřskou (v jedné firmě mi to i narovinu řekli). Nakonec jsem zvolila opravdu cestu mladší maminky (na dnešní dobu) a odešla jsem na mateřskou. Měla jsem hodně času o všem přemýšlet a věděla jsem, že nechci pracovat pod žádným chlípným šéfem, jako předtím. Vždycky jsem měla ráda módu a ráda chodila v šatech, tak jsem se snažila směřovat tímto směrem. Musím říct, že bylo hodně těžké nakupovat za tvrdě vydělané a ušetřené peníze první skladové zásoby, ale říkala jsem si, že to prostě musím zkusit. Navíc jsem měla štěstí, že mám tak klidné dítě (resp. v tu dobu ještě klidné bylo J). Hodně jsem se učila, vstávala jsem pravidelně v 6 ráno, abych měla čas na všechny povinnosti související s mateřstvím a ještě se stíhala vzdělávat a věnovat pracovním záležitostem. Nebylo to tehdy vůbec jednoduché období, ale teď musím s odstupem říct, že to jednoznačně stálo za to.

Jsem moc ráda za to, že jsem se do podnikání a prodeje šatů pustila

Začínala jsem nejen s prodejem šatů, ale i jiného oblečení. Nicméně šaty se chytly nejlépe a já jsem se rozhodla, že zůstanu u jejich prodeje. Později jsem je začala i navrhovat a nechávala si je šít u kamarádky, která je švadlena. V tuto chvíli je asi polovina prodaných šatů z mých návrhů. Jakmile skončí veškeré restrikce, tak chceme s kamarádkou otevřít kamenný obchůdek a chystáme se některé modely šatů dodávat i velkoobchodně- těším se na všechny tyto nové výzvy a chci všem z Vás, které tvrdě pracují popřát, aby se jim jednou dařilo plnit si své sny.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také