Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Ženy v kryptoměnách
vložila 9.9.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Ženy v kryptoměnách

Podle statistik se v bitcoinové komunitě nachází necelých 9 % žen. Proč tak málo? Ženy jsou obecně nedostatečně zastoupeny v technických předmětech v celé akademické sféře. Podle jedné teorie ženy obecně neriskují tolik jako muži, a proto je méně pravděpodobné, že budou investovat do něčeho tak volatilního a neznámého jako jsou kryptoměny. Ovšem vypadá to, že s větší informovaností veřejnosti se situace brzy změní…

Tato nerovnováha ovšem znamená, že ženy nemohou ovlivňovat dění v dané oblasti, a proto vedoucí pozice v kryptoměnových komunitách a společnostech zastávají zatím pouze muži. Nicméně trhu chybí především kupní síla žen. Kdyby se jen polovina žen rozhodla investovat část prostředků do BTC nebo jiných kryptoměn, znamenalo by to větší příliv kapitálu než u velkých investorů – a to už stojí za úvahu!

Proto i já jsem se rozhodla přispět k rozšiřování „krypto-gramotnosti“ (nejen) v ženském světě, neboť budoucnost patří digitálním měnám, kryptoekonomice a komunitnímu investování. A to se týká nás všech – mužů i žen.

Chcete být „kryptomatkou“?  Ve Velké Británii existuje skupina žen, které se rozhodly si přivydělat na mateřské obchodováním s kryptoměnami. Sdílejí mezi sebou nové poznatky, know-how, své úspěchy a vzájemně se podporují. Většina maminek ve skupině pracovala v kancelářích, školách a supermarketech na nezajímavých administrativních pozicích, které opustily poté, co zjistily, že obchodování s kryptoměnami by mohlo vést k lepšímu životu. Vydělávání peněz z kryptoobchodu jim nyní slouží jako prostředek k dosažení finanční nezávislosti.

Tento model by se mohl ujmout i u nás. V našich podmínkách je totiž mateřská dovolená jednou z nejdelších na světě, ale zároveň je rodičovský příspěvek nedostačující. Například matky samoživitelky se poměrně často ocitají pod úrovní chudoby. Proto by to i zde mohlo fungovat přímo skvěle.

Vývoj kryptoměn a akceptace blockchainové technologie společností je sice teprve na začátku, ale byla by škoda se tohoto přelomového momentu v dějinách neúčastnit a nechat vše jen na mužích. Co myslíte? 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také