Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Ženský kruh
vložila 15.6.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Ženský kruh

Ráda bych dnes psala o tom, proč jsem začala organizovat setkávání žen v rámci Ženských kruhů. No není to žádná věda, ani záhada. Prostě jsem cítila potřebu něco takového navrátit do našich životů. Dříve se ženy přirozeně setkávaly napříč generacemi při společné práci. V některých kulturách v rámci měsíčního cyklu v Červených stanech. Vnímala jsem, že tato pospolitost a vzájemné setkávání, sdílení, sesterství a podpora, v dnešní uspěchané době, ženám velice chybí. A tak vznikla ženská setkávání pod názvem Ženské kruhy. Tato obohacující a hluboká setkání připravuji ve spolupráci s Jana Šťastná.

Při těchto setkáních je velice důležitá důvěra a možnost sdílení vlastní zranitelnosti a tak setkání probíhají v malých skupinách. To nám umožňuje, aby takové setkání mohlo jít do hloubky a mohlo být léčivé. Jsem vděčná, že mohu být součástí těchto léčivých a silných okamžiků, které jsou plné vzájemné podpory, přijetí a důvěry.

I po všech těch dlouhých létech, kdy doprovázím své klienty na jejich cestě k sobě, ke svému srdci, mě stále fascinují ty nádherné okamžiky poznání, uvolnění a odpuštění, když si člověk konečně dovolí "spustit" své obranné mechanismy, kdy si dovolí otevřít své nitro a podívat se do hloubky sama sebe. Nepřestávají mě "hřát" ta "poznání a probuzení", když člověk uvidí a pochopí souvislosti a vlastní omezení, které jej izolují od sebe samého. Je to krásné a asi nikdy se mi to "neokouká". Jsou to okamžiky, které zasahují srdce všech přítomných. Srdce se otevřou a skupina prožívá nádhernou bezpodmínečnost a přijetí, které spousta z nás ve svém životě ještě nezažila. A to jsou přesně ty okamžiky, které mi dodávají sílu a které mě motivují a ujišťují v tom, že takovéto "akce" mají hluboký smysl. Budování vzájemné důvěry, přijetí a bezpodmínečnosti je to, co dnešní "nemocná" společnost potřebuje nejvíce. Důvěra, přijímání a bezpodmínečnost vede k laskavosti, vzájemné podpoře, sdílení, spolupráci, lásce. To je, dle mého názoru, cesta k vyléčení moderní společnosti.

Lenka

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také