Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Roter Hahn: Zimní dovolená jinak
vložila 30.11.0001
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Roter Hahn: Zimní dovolená jinak

Zpomalte a vychutnejte si zimní sezónu tak trochu jinak uprostřed volné přírody Jižního Tyrolska. Eisstockschießen, procházky v krajině zahalené bílou pokrývkou, bruslení na zamrzlém jezeru nebo jen čistý odpočinek v rodinném kruhu. Lyžování po naturálních sjezdovkách a čerpání nové energie do dalšího roku. Tak trochu jiná ale nezapomenutelná dovolená. Útulné dřevěné farmy Roter Hahn, které se skrývají v zasněžených kopcích a jsou obklopeny tichou přírodou, mohou být ten pravý úkryt před každoročním shonem Vánoc a začátkem Nového roku.

Za okny padá čerstvý sníh a v krbu praská voňavé dřevo. Po apartmánech se rozléhá vůně právě dopečeného chleba. Přesně taková jsou rána na farmách v Jižním Tyrolsku. Hospodáři se vždy o své hosty velmi rádi a vřele postarají a najdou si na ně čas. Pohostinství a příjemná atmosféra je poznat na každém kroku, od jídla až po seznámení s místními tradicemi, folklórem, historií a přírodou. Farmáři veškeré pochoutky připravují převážně z místních surovin
a většina zdrojů pochází přímo z vlastní produkce. A tak k čerstvě upečenému chlebu nebude chybět domácí marmeláda, sýr neb špek.

Schovejte se od přeplněných turistických lyžařských středisek do poklidné zimní krajiny v Jižním Tyrolsku. Těšit se lze také na odpovídající odpočinek, tichou krajinu, volné sjezdovky, ale i na pohádkové aktivity.  Tradiční jihotyrolské statky Roter Hahn přivítají všechny, kteří touží po odpočinku pro své tělo, ale i duši. Apartmány jsou komfortně vybavené s důrazem na dřevěné materiály, uprostřed studené zimy tak každého po příchodu z venku příjemně zahřejí.

 

Eisstockschießen, sněžnice, saně tažené koňmi a zimní odpočinek!

Po domácí snídani je možné se projet na saních taženými valachy nebo si jen vyrazit přímo od své farmy ve sněžnicích po bílých kopcích do té nejkrásnější zimní přírody. Vyzkoušet se zde dají i méně obvyklé alternativy zimních sportů jako bruslení ve volné přírodě, jízda na skialpinistických lyžích, sáňkování po přírodních dráhách nebo hra Eisstockschießen připomínající curling.

Až bude tělo unavené a bude hledat odpočinek, není nic lepšího než vyzkoušet pohádkový relax pomocí tradičních léčivých metod možná
i přímo na statku. Večery se ponesou v duchu domácí pohody za zvuku hudby s tóny jihotyrolského folkloru, které hostitelé prokládají vyprávěním zajímavých historek z farmy a okolí. Takto může vypadat zimní dovolená v Jižním Tyrolsku obohacená nezapomenutelnými zážitky.

Spousta aktivit je provázána přímo s hostiteli, kteří nabízí lekce vaření nebo exkurze po okolí. Vedené prohlídky nabízejí například na útulné farmě v Perseiderhofnebohistorickém statku Zyprian-Hof. Pro ty které zaujala Tyrolská kuchyně, jsou tu lekce vaření, kde si vyzkouší nejrůznější speciality, jako jsou například taštičky „Krapfen“.

 

Recept na domácí kaštanové Krapfen:

Ingredience: Na kynuté těsto je potřeba citrónová kůra, 1 kg pšeničné mouky, ½ sklenice rumu nebo šnapsu, 50 g kvasnic. Na náplň 20 g soli, 300 g pečených kaštanů, 200 g cukru, 300 ml mléka, asi 500 ml mléka, 100 ml smetany, 100 g másla, 80 g cukru, 6 žloutků, 1 špetka soli, 2 vanilkové cukry a 2 polévkové lžíce rumu.

 

Postup: Suroviny na kynuté těsto se v míse promíchají, dokud nebude těsto tužší. Na náplň je potřeba svařit po dobu 30 minut pečené a oloupané kaštany společně s mlékem, smetanou, cukrem a trochou soli. Poté se propasírují skrz cedník či síto. Náplň se dochutí rumem a případně mlékem či smetanou. Z těsta se uválí centimetrové tlusté listy, vykrojí se z nich kolečka a doprostřed se nanese kaštanová náplň. Kolečka se následně přeloží do tvaru půlměsíce a okraje se pevně stlačí rukou či vidličkou, 20 minut se musí nechat odležet a poté se mohou usmažit na rozpáleném tuku. Servírují se posypané moučkovým cukrem. Dobré pořízení s přípravou přeje Erika, selka ze statku Roter Hahn, šenku typu Buschenschank “Villscheiderhof”
u Brixenu.

 

Více informací o zimní dovolené v Jižním Tyrolsku: https://www.roterhahn.cz/cz/dovolena-v-jiznim-tyrolsku/cile-cest/zimni-dovolena/

 

 Facebook Instagram | Pinterest

 

O značce kvality Roter Hahn:

Značku kvality Roter Hahn (Červený kohout) uvedl na trh Zemědělský svaz Jižního Tyrolska v roce 1998. Označuje farmy nabízející turistům dovolenou v malebném prostředí Jižního Tyrolska, slunného regionu italských Alp. V nabídce má více než 1 700 farem specializovaných na chov dobytka, pěstování vína a ovoce. Hosté zde najdou celoročně rekreační ubytování v podobě samostatných pokojů s útulnou osobní atmosférou, domácí gastronomii a nespočet příležitostí pro aktivní dovolenou a wellness. Kromě možnosti zblízka se seznámit se životem na zemědělském statku a ochutnat vynikající domácí speciality -  čerstvé mléko, sýry, džusy, chléb a mnoho dalších pochoutek – jsou farmy skvělým výchozím bodem pro poznávání okolí a nabízejí nespočet možností trávení volného času. Návštěvníci si mohou vybrat od turistiky přes silniční i horskou cyklistiku až po sjezdové a běžecké lyžování a další outdoorové sporty. Ubytování pak zajišťují přímo rodiny farmářů, které nejlépe vědí, jak svým hostům připravit domáckou atmosféru a splnit jim jejich přání. V roce 2018 strávili turisté na farmách označených znakem červeného kohouta přes 2,8 milionu noclehů. Kromě ubytování na farmách provozuje sdružení Roter Hahn rodinné restaurace umístěné přímo na statcích, udržuje tradici řemesel a provozuje také prodejny místních potravinářských specialit. Další informace o Roter Hahn (v češtině, němčině, angličtině, italštině a polštině) najdete zde: http://www.roterhahn.cz/cz/ 

 

Objednejte si zdarma nový katalog (pouze v italském a německém jazyce):  

https://www.roterhahn.cz/cz/dovolena-na-statku-v-jiznim-tyrolsku/katalog/ 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také