Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Roter Hahn: Romantické překvapení na Valentýna mezi zasněženými Dolomity a Alpami
vložila 14.1.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Roter Hahn: Romantické překvapení na Valentýna mezi zasněženými Dolomity a Alpami

 

Překvapte své nejbližší na den svatého Valentýna. Věnujte svému milovanému čas s vámi a odjeďte společně na několik dní do Jižního Tyrolska, na jeden ze statků Roter Hahn. Copak může být něco romantičtějšího než pozorování praskajícího dřeva v krbu, popíjení vynikajícího místního vína, ochutnávat zdejších delikates a k tomu všemu pozorovat západ slunce nad Dolomity z oken vašeho apartmánu?

Cítíte se na sklonku nového roku a návratu do pracovního kolotoče roztržití a unavení? Proto je ten nejvyšší čas si skutečně psychicky a fyzicky odpočinout, užít si vzájemný chvíle čistě jen pro sebe, vyjet na samotu do hor a schovat se v nejútulnějším apartmánu po boku své nejbližší polovičky.

Kouzelné a romantické útočiště na svatého Valentýna

Může být něco příjemnějšího, než linoucí se teplo ze staletých kachlových kamen, které vás zahřeje a ukonejší po procházce v zasněžené krajině? Apartmány a pokoje na statcích Roter Hahn jsou navrženy tak, aby zosobňovali opravdový život na farmě, narazíte zde na zrenovované historický statky, v nichž jsou k pohledání právě i zmíněná kachlová kamna. Interiéry jsou vybaveny přírodními materiály, které jsou či byly součástí dané oblasti. Dřevo je z okolních stromů, a tak se tyto prvky zde zasluhují o útulnou atmosféru domova, ač mimo domov.

Celý den může být plný zábavných aktivit, záleží, jak si sami program poskládáte. Základem je začít s bohatou snídaní, buď přímo na farmě, kde vám selka připraví místní čerstvé produkty, čaj a teplou kávu. Někdo kdo raději lenoší, může zajít na příjemnou relaxační masáž, ti aktivnější zase mohou před obědem vyrazit na túru ve sněžnicích a navnímat okouzlující zimní krajinu. Naobědvat se pak můžete ve zdejším tradičním šenku, kde můžete ochutnat třeba typický plněný knödle nebo hovězí maso na kyselo. Populární jsou u jihotyrolanů hlavně sladké chutě, ty jsou ovlivněné aktuálním obdobím a tedy i sezónními potravinami. V zimě každá selka ráda sáhne po zavařeném ovoci z léta, které vypěstovali a nasbírali na statku a může tak připravit třeba jablečné či malinové tiramisu, šťavnaté a křehké strauben s horkým ovocem nebo knedlíky plněné ovocem.   

Zimní dobrodružství a wellness rozmazlování

Vydejte se na zimní dobrodružství a prozkoumejte zasněžené okolí v rámci pěší turistiky, na běžkách, na lyžích či na bruslích – a nikdy není ani pozdě na pořádnou koulovačku. Během svého pobytu můžete také vyjet lanovkou na vrcholky hor a vychutnat si se svou nejmilovanější osobou úchvatný výhled na Alpy.

Večer si dopřejte rozmazlování v horském wellness nebo přímo na farmách, které vyzdvihují Kneippovy léčebné metody, najdete mezi nimi například Bacherhof nebo Weidacherhof. Načerpejte tu společně novou energii za pomocí bylinných procedur. Veškeré použité bylinky pochází a rostou přímo na farmě nebo v jejím okolí.

Daleko od každodenního života, kde můžete vypnout neustálý tok myšlenek plný povinností a starostí a jen rozjímat v tichu a klidu v přítomnosti svého milovaného partnera. Na letošní výjimečný Valentýn tak opravdu nikdy nezapomenete.

 

Více informací o zimní dovolené v Jižním Tyrolsku: https://www.roterhahn.cz/cz/dovolena-v-jiznim-tyrolsku/cile-cest/zimni-dovolena/

 Facebook Instagram | Pinterest

 

O značce kvality Roter Hahn:

Značku kvality Roter Hahn (Červený kohout) uvedl na trh Zemědělský svaz Jižního Tyrolska v roce 1998. Označuje farmy nabízející turistům dovolenou v malebném prostředí Jižního Tyrolska, slunného regionu italských Alp. V nabídce má více než 1 700 farem specializovaných na chov dobytka, pěstování vína a ovoce. Hosté zde najdou celoročně rekreační ubytování v podobě samostatných pokojů s útulnou osobní atmosférou, domácí gastronomii a nespočet příležitostí pro aktivní dovolenou a wellness. Kromě možnosti zblízka se seznámit se životem na zemědělském statku a ochutnat vynikající domácí speciality -  čerstvé mléko, sýry, džusy, chléb a mnoho dalších pochoutek – jsou farmy skvělým výchozím bodem pro poznávání okolí a nabízejí nespočet možností trávení volného času. Návštěvníci si mohou vybrat od turistiky přes silniční i horskou cyklistiku až po sjezdové a běžecké lyžování a další outdoorové sporty. Ubytování pak zajišťují přímo rodiny farmářů, které nejlépe vědí, jak svým hostům připravit domáckou atmosféru a splnit jim jejich přání. V roce 2018 strávili turisté na farmách označených znakem červeného kohouta přes 2,8 milionu noclehů. Kromě ubytování na farmách provozuje sdružení Roter Hahn rodinné restaurace umístěné přímo na statcích, udržuje tradici řemesel a provozuje také prodejny místních potravinářských specialit. Další informace o Roter Hahn (v češtině, němčině, angličtině, italštině a polštině) najdete zde: http://www.roterhahn.cz/cz/ 

 

Objednejte si zdarma nový katalog (pouze v italském a německém jazyce):  

https://www.roterhahn.cz/cz/dovolena-na-statku-v-jiznim-tyrolsku/katalog/ 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také