Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
PROCTER & GAMBLE POMÁHÁ VZDĚLÁVAT DĚTI V EKOLOGICKÉM CHOVÁNÍ
vložila 22.4.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

PROCTER & GAMBLE POMÁHÁ VZDĚLÁVAT DĚTI V EKOLOGICKÉM CHOVÁNÍ

Společnost Procter & Gamble se rozhodla podniknout další kroky v boji proti změnám klimatu a přichází s programem, který pomáhá u dětí budovat ekologické návyky už od malička. Na základě komplexní analýzy životního cyklu produktů totiž společnost P&G zjistila, že 60 % až 90 % veškeré spotřeby energie a vody představuje spotřebitelské užívání produktu. Proto se Procter & Gamble pustil do edukace dětí s cílem naučit je správnému a zodpovědnému chování už od útlého věku.

 

 V rámci vzdělávání dětí o ekologii, planetě a zodpovědném životním stylu připravila společnost Procter & Gamble zábavná a jednoduchá videa, která dětem problematiku vysvětlují snadno pochopitelným a poutavým způsobem. Na pomoc si přizvala kreslené postavičky a grafická schémata, díky kterým děti porozumí ekologii v širším kontextu. Nejedná se ovšem o pouhá výkladová videa – ke každé problematice (voda, elektřina, odpad) je uvedeno několik praktických a zábavných tipů, jak si osvojit ekologické chování hrou. Videa si lze prohlédnout na odkazu zde.

 

Yvette Krubl, manažerka korporátní komunikace P&G, vysvětluje: „Naše planeta se nachází v přelomovém bodě, kdy jsou nesmírně důležité všechny aktivity, které podnikneme k její ochraně. Myslíme si, že pokud jsou pravidla šetření s přírodními zdroji dětem vysvětlena formou hry, jednoduše je pak přijmou za své a bude jim připadat přirozené je aplikovat. Edukační materiály budeme dále rozvíjet a plánujeme zpracovat i podklady pro učitele.“ 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také