Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Podle výzkumu pracují maminky v průměru 98 hodin týdně
vložila 18.1.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Podle výzkumu pracují maminky v průměru 98 hodin týdně

My mámy dobře víme, že v mateřství neexistuje žádný den volna – znáte tu reklamu: „Zlato, beru si den volna, něco na mě leze.“ No haha!

Výzkumy ukazují, jak tvrdě maminky denně pracují – studie vydaná americkou univerzitou pozorovala 2000 amerických matek dětí ve věku 5 až 12 let a zjistili, že v průměru tyto matky pracují 98 hodin týdně. Když to srovnáte s klasickým zaměstnáním, tak je to asi 2 a půl pracovního úvazku.

Výsledky ukazují, že průměrná maminka vstává v 6:23 a její „pracovní“ den nekončí dříve než ve 20:31 (a ruku na srdce – pro některé z nás je to ten „lepší“den).

Role matky je velice náročná, je to ve své podstatě non-stop palba různých úkolu a problémů, kterým denně čelíme.
Podle studií každá průměrná maminka může být šťastná , když má denně 1 hodinu a 7 minut jen na sebe!  A 4 z 10 tázaných žen má pocit, ze jejich život je nekončící série úkolů týden co týden.
„Navzdory nárokům máme svá určitá záchranná lana“, říkají maminky. Na pomyslném žebříčku těch nejvíc TOP pomocníků jsou: dětské plenky – jednorázové, vlhčené ubrousky, dětské pořady, písničky a pohádky, jídlo v McDrive a káva a hlavně pomoc prarodičů a chův. (Já bych přidala ještě víno, hodně vína. )

Je jasné, že spousta maminek jeden na maximum své kapacity a není tedy překvapivé, že až 72 % z nich bojuje za to, aby jejich děti jedly zdravě. Jenže ne vždy je vše jednoduché skloubit – nakrmit rodinu zdravým dobrým jídlem obnáší zase další čas přípravy, k tomu úklid, koníčky dětí, úkoly… Proto sebe samy nebičujme, když jednou za čas vezmete své děti do McDrivu.

Muže se zdát deprimující, že průměrná matka pracuje denně 14 hodin, což je v podstatě ekvivalent k 2,5 klasického pracovního úvazku. Pro většinu maminek stojí ale to nádherné období rodičovství za těch x hodin uklízení, praní a utírání prachu. Maminky mají vždy vše ve své hlavě a vždy jsou krok napřed, však to všechny dobře známe.

Samozřejmě pro nás maminky to nejsou žádné překvapující objevy, my všechny nejlépe víme, jak to je.

Přínosný je však tento výzkum pro zbytek společnosti – my matky potřebujeme podporu v práci, v okolí a hlavně doma.

Zdroj: Mother.ly – https://www.mother.ly/work/surveys-tallies-the-hours-moms-work-per-weekand-its-probably-a-shock-to-anyone-but-us

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také