Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Období sklizně v Jižním Tyrolsku právě začíná!
vložila 7.9.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Období sklizně v Jižním Tyrolsku právě začíná!

Jižní Tyrolsko je se svojí rozlohou 18 400 hektarů největší uzavřenou pěstitelskou oblastí jablek v Evropské unii a jablka tak patří mezi nejznámější produkt tohoto kraje. Kvůli rozsáhlé rozloze začíná období sklizně v každé části Jižního Tyrolska v jinou dobu. Záleží na nadmořské výšce a teplotě v dané lokalitě. Například na jihu Tyrolska, období sklizně začíná již začátkem srpna.

Obvykle farmáři jako první sklízejí velmi chutná jablka ‚‚Gala‘‘. Veškerá jablka, která zemědělci sklízejí však nejsou určena jen k přímé konzumaci, používají se také k výrobě jablečných šťáv, moštů a mnoho dalších kvalitních produktů. Existuje řada i dalších čerstvých a lahodných produktů, ze kterých se vyrábějí třeba výborné pomazánky a omáčky. Farmáři si dávají na kvalitu svých produktů velmi záležet a sami na sebe jsou velmi nároční. Proto, když budete pít nebo jíst něco s pečetí Roter Hahn, můžete si být jisti velmi vysokou kvalitou.

V současné době existuje 82 farem, které využívají pro své produkty značku kvality „Roter Hahn“. Výrobní požadavky a pravidla původu jsou opravdu přísná. Nejméně 75 % surovin musí pocházet z vlastního rodinného podniku a jen velmi malé množství mohou koupit od ostatních jihotyrolských sedláků. Produkty pravidelně podstupují anonymní ochutnávky, které provádí nezávislá odborná komise, a tak je garantem vysoké kvality.Prodejny a veškeré informace najdete na: https://www.roterhahn.cz/cz/kvalitni-produkty/farmarske-produkty-zaruka-kvality/

Novinky:

Do kategorie produktů přibyly dvě nové kategorie – jablečný mošt a houby

Kromě nových produktů, které využívají značku kvality se přidalo hned 9 nových farem:

  • Farmy Hintnerhof a Oberfreihof se nyní přidali ke spolku Roter Hahn se svými slepicemi, která snášejí ta nejlepší vejce.
  • Pokud máte rádi omáčky a marinády, farma Hoamisch je tím pravým místem pro vás. Jsou opravdu vyhlášené a pokud si nedáte pozor, můžete se na nich stát závislý.
  • Farma Kirnig vybírá pouze ty nejlepší houby a může vám je prodat nebo rovnou připravit k jídlu.
  • Šťastné krávy z Lenkhofu vám zaručují kvalitní mléčné výrobky, včetně sýrů. Pro milovníky nemléčných výrobků farma také nabízí omáčky a marinády.
  • Pokud máte rádi sladké snídaně, tak statek Moarhof je pro vás ideální! Nabízejí nejlepší ovoce, pomazánky a sirupy.
  • Statky Rynnhof a Zollweghof jsou zástupci kvalitního vína z Jižního Tyrolska. Taková vína jsou ideálním dárkem i pro náročnější ochutnavače.
  • Pokud máte raději nealkoholické nápoje vyzkoušejte mošt z Moosbauerhofu!

Výrobky si můžete koupit v několika obchodech po celém Jižním Tyrolsku nebo přímo na farmách
i online. https://www.roterhahn.cz/cz/kvalitni-produkty/produkty-ze-statku-koupit-jizni-tyrolsko/

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také