Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Není nám to jedno, chceme pomáhat
vložila 30.11.0001
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Není nám to jedno, chceme pomáhat

Současný nedostatek ochranných pomůcek zvedl vlnu solidarity a řada Čechů se dala do šití roušek. Také soukromé firmy se zapojují do výroby ochranných pomůcek a často na sebe berou i část nákladů.

 

Jednou z takových společností je i waterdrop® . V boji proti nákaze COVID-19 se brněnská společnost spojila se sdružením firem agroup : Authentica s.r.o., GRD servis s.r.o. a Craftwork s.r.o. a během krátké doby byla vyvinuta efektivní, jednoduchá a především účinná pomůcka. Obličejový štít, který v kombinaci s textilní rouškou zvyšuje ochranu proti nákaze COVID-19. „Investujeme čas a prostředky do ochrany zdravotníků i veřejnosti. I my improvizujeme a snažíme se, jak to jen jde, a proto výrobek není certifikovaný,“ říká o nápadu ředitel společnosti Authentica s.r.o. Miroslav Hanák s plnou podporou celého týmu Waterdrop v čele s Kateřinou Navrátilovou. Waterdrop poskytl zdarma prostředí on-line e-shopu, aby mohla být tato pomůcka dostupná široké veřejnosti. Současná kapacita výroby je až 15.000 kusů denně, z toho 10 % všech vyrobených štítů putuje zdarma do zdravotnických zařízení. Za první den bylo do zdravotnických zařízení jako dar rozdáno:  500 kusů pro infekční oddělení v Kyjově, Břeclavi a Znojmě, 200 kusů Havlíčkův Brod, 100 kusů porodnice Thomayerova nemocnice Praha, 200 infekční oddělení nemocnice Prostějov. Na výrobě se podílí brněnská chráněná dílna  Craftwork s.r.o., se kterou waterdrop® dlouhodobě spolupracuje i při kompletaci nabízených mikrodrinků pro ochucení vody.

O pomoc se lze obrátit přímo na společnost waterdrop®, pro osobní potřebu využít e-shop: https://waterdrop.cz/pages/protectyourself

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také