Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Mé podnikání od prodejny květin po bytovou designérku
vložila 26.2.2021
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Mé podnikání od prodejny květin po bytovou designérku

Každá z nás žen by chtěla být nezávislá, mít dostatek času sama na sebe a dostatek finančních prostředků na to, aby si mohla plnit své sny. Nicméně z mých zkušeností to téměř není možné jako zaměstnanec. Buď budete na konci potravního žebříčku poslouchat šéfy a brát pár korun, nebo se budete snažit šplhat výše a slušně si vyděláte, ale za cenu obrovských stresů a minima volného času. Podnikání je podle mého názoru jediná správná volba, i když pro nás jako ženy to okolo něj není vůbec jednoduché. Ale stačí mít dostatek píle, snažit se učit, vnímat svět okolo sebe a věřím, že úspěšnou a silnou ženou se může stát každá z nás. Proto bych vás všechny chtěla alespoň trochu motivovat mým příběhem.

Začínala jsem jako prodavačka v obchůdku s květinami

Už jako mladší jsem si chtěla pořídit hezké oblečení, nebo se někam podívat, ale nechtěla jsem být kvůli tomu závislá na někom jiném a moji rodiče navíc nejsou zrovna majetní, takže mi toho nemohli příliš dopřát. Řešením byly různé brigády, na kterých jsem získávala první zkušenosti. Po škole jsem nastoupila jako prodavačka do prodejny květin a docela rychle jsem se svou snahou vypracovala na vedoucí. Byla jsem na sebe hrdá, ale hlavně jsem byla ráda, že se toho můžu opravdu hodně naučit o chodu prodejny, nákupu zboží apod. Majitel nebyl zrovna génius, a když viděl, že se o prodejnu i květiny dokážu postarat, přestal se skoro úplně starat. Ve výsledku jsem dělala úplně všechno, ale většinu zisku bral samozřejmě majitel. Po nějaké době jsem se rozhodla, že už toho bylo dost a s nabytými zkušenostmi jsem si společně s kamarádkou otevřela svůj vlastní obchůdek. Kamarádka byla z lepší rodiny, takže investovala více financí, já zase více práce a znalostí. Nějakou dobu se nám docela dařilo, ale nakonec se vyplnilo známé rčení o tom, že jeden člověk je na podnikání málo, ale dva jsou moc.

Jak se ze mě stala úspěšná žena

V této době už jsem se věnovala bytovému designu, který jsem sice nestudovala (resp. učila se jen za pochodu z různých dostupných materiálů), ale moc mě bavil a první zakázky jsem získala od známých, kteří viděli můj milovaný byt. V tuto chvíli se věnuji bytovému designu naplno a k tomu dodávám jak živé, tak umělé květiny nejen mým zákazníkům, ale také do různých prodejen. Je pravda, že jsem si prošla mnoha těžkými situacemi, ale jsem moc ráda, že jsem do toho všeho šla a že teď můžu být jednou z těch silných a úspěšných žen i já. Stojí to rozhodně za to.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také