Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Knihy, díky kterým zbohatnete
vložila 23.11.2019
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Knihy, díky kterým zbohatnete

Peníze jsou v dnešní době jednou z nejdůležitějších věcí. Pokud máte dostatek peněz, můžete si dovolit plnit vaše sny. Jak se ale k velkému výdělku dostat? Nejtěžší část přichází už na začátku. Pokud to s penězi myslíte vážně, je třeba už od začátku vědět, jak se rozvíjet správným směrem. K tomu vám dopomohou i některé publikace, které se zabývají hospodařením s penězi, investicemi a podobně.

1) Nejbohatší muž v Babylóně

Jedna z nejznámějších knih, která se týká hospodaření s penězi. Napsal ji George S. Clason v roce 1926 a obsahuje 10 smyšlených příběhů z Babylónu v období starověku. Na nich pak prezentuje autor základy manipulace s penězi formou analogie. Kniha se může zdát jako naprosto primitivní, ovšem v mnoha případech lidé vyhoří právě porušováním těchto základních pravidel. Nejen lidem, kteří touží po velkém bohatství, by se měla tato kniha dostat do ruky. Podstatnou část tvoří také příklady, díky kterým se jen tak nezadlužíte.

2) Bohatý táta, chudý táta

Dílo Roberta Kiyosakiho vám představí rozdíl ve smýšlení chudých a bohatých lidí. Využívá tak zážitky z dětství jako příklady. Na jedné straně je otec autora, učitel na univerzitě, který po své smrti zanechal pouze dluhy. Na druhé straně vidíme otce autorova kamaráda, po jehož smrti zůstalo velké věno. I bez dokončeného vzdělání totiž se dokázal probojovat k finanční nezávislosti. Právě finanční nezávislost by měla být vaším cílem. V takovém případě vás totiž nebude děsit výše důchodu, jelikož peníze budou stále přibývat.

3) Investování pro začátečníky

Investování je jednou z oblíbených možností, jak dlouhodobě vydělávat. Ale než s tím vůbec začnete, je třeba získat dostatečné znalosti. Tato kniha od českého autora Petra Syrového vás provede základem investování, kdy a jak investovat. Také vám poradí některé tipy do začátků. Tyto knihy nejsou určeny pro každého. Mnoho lidí chce zbohatnout přes noc, což je téměř nemožné a na nabytí bohatství je třeba dlouhodobě pracovat. Je možné, že vám některé části budou připadat nesmyslné, což je naprosto v pořádku. Získáte tak kritické myšlení, díky kterému si z těchto knih odnesete přesně to, co v budoucnu využijete.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také