Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Kam se poděla radost z toho, co děláme?
vložila 30.11.0001
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Kam se poděla radost z toho, co děláme?

Vracím se dnes zpátky do reality všedních dní. Odkud? Nebyla jsem nikde daleko, jen kousek, tam kdesi na jihu, uprostřed nádherné pálavské přírody. Spolu s průvodkyní transformačních ženských seminářů Mitrou (Soňa Pavlincová, projekt CestyZeme.cz). Vy, které jste už zažily to, co znamená skutečná léčivá moc ženského kruhu, který vám pomůže dostat se zase o kousek blíž k sobě samé, nepotřebujete vědět víc. Vám ostatním bych přála zažít tu krásnou sílu soucitného přijetí sebe sama, ke kterému vám právě společnost dalších žen dokáže pomoct. Alespoň jednou za čas. Připomenout si, co to znamená. Zastavit se. Věnovat se svému nitru. Na chvíli dát prostor sobě, starat se sama o sebe bez pocitu viny, že tím ukrajuju prostor pro někoho jiného ve svém životě.

I tohle je jedna z cest, jak se zklidnit, ztišit a dát prostor tomu, co máme v sobě a nebylo už nějakou dobu vyslyšeno. A projevuje se nejůrznějšími způsoby, kterým můžeme říkat náhody, nebo pozorovat, co nám to, co se kolem nás děje, říká. Proč nám jde právě tohle? A proč v sobě nemůžeme najít sílu dokončit tenhle úkol? Všechny odpovědi máme vždycky v sobě. Samy nejlépe víme, ale ne vždy nasloucháme svému vnitřnímu hlasu, který nám tyhle odpovědi dává.

Naslouchat svému vnitřnímu hlasu, své intuici, nás může posunout nejen v osobním životě, ale i v podnikání

Když mu nasloucháme, můžeme dělat věci svým tempem, tak, jak samy potřebujeme, bez toho, aniž by nás příliš rozrušovaly všechny ty tlaky zvnějšku, všechny naše programy, které si nosíme v hlavě, o tom, jaké bychom měly být, jak výkonné, jak rychlé, jak úspěšné. Neustále se srovnávat s nějakým neexistujícím vzorem, nebýt moc, nebýt ani málo. Být nějaká, ale ne moc. Když se ale vrátíme k sobě, budeme tam, kde máme být, a všechny životní lekce budeme přijímat s vděčností, nikoliv s odporem, který nás ještě více vyčerpá. A to je právě to, co mi v minulém týdnu opět přišlo do života. Vyčerpaná. Ze vší té tíže, ze všeho toho, co musím. A přitom, oč by to bylo jednodušší, kdybych dělala to všechno s lehkostí a radostí. 

A proto, že na tomhle světě nejsem sama a mám své báječné přítelkyně, spolupracovnice, spolupracovníky, přátele, setkávám se s mnoha lidmi z nejrůznějších zemí i profesí, troufám si říct, že tohle není jenom můj pocit, že je to něco, co řeší víc lidí, než by se jen mohlo zdát. Jejich život je plný shonu, povinností a nedovedou se ani na chvíli zastavit. Pořád něco dělají. A nemají prostor, ani na chvíli, nedělat vůbec nic. A právě to by většina z nás aspoň jednou za čas potřebovala. A někteří si to nedovolí ani během dovolené. 

Znáte to, jak některé věci víte, ale stejně si je potřebujete jednou za čas připomenout, aby jste si je opět uvědomily? Díky tomu, co jsem zažila v minulém týdnu, mi opět došlo, jak důležité je v životě zastavení. Takový ten malý restart, díky kterému se můžeme opět nadechnout a zaposlouchat se do toho, co nám říká náš vnitřní hlas, naše intuice. A to je něco, co nám pomůže nejen v životě, ale i v podnikání, i ve tvoření. Díky tomu, že dáme prostor samy sobě, se může opět do toho, co děláme vrátit ta tolik potřebná radost a lehkost. A může to být něco, co celý život milujeme, ale najednou jsme o ten pocit přišly, právě proto, že jsme samy sebe přetížily a naložily toho na sebe tolik... Zastavme se. Vraťme se k sobě. K té dětské radosti z objevování a konání. Radujme se zase z toho, čemu věnujeme v našich životech prostor. 

Z toho všeho, co jsem prožila, mi opět došlo, jak důležité je uklízet si v sobě. Protože... kam se poděla všechna ta lehkost a radost z toho, co děláme? Nikam. Je stále v nás. Jen je schovaná pod vším tím balastem, který jsme si v sobě pracně v tom všem shonu nashromáždili. Když jí uděláme prostor, zase se objeví. A bude opět nedílnou součástí (nejen) naší práce.

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také