Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

O ženách, které dělají to, co milují
Jak si užít dovolenou navzdory omezením? Přečtěte si tipy od českých manažerů
vložila 26.7.2020
309 Your IP address (2a00:1ed0:17::9337) is not a member of allowed address range. Please, visit https://stream.exchange.cz, logon to your account and add this IP address to the list of allowed servers.

Jak si užít dovolenou navzdory omezením? Přečtěte si tipy od českých manažerů

Pandemie koronaviru změnila plány nejen na letní dovolenou většině z nás, o pobytu v zahraničí bez omezení a případných rizik si tak můžeme nechat jen zdát. Užít si ale můžeme i v tuzemsku, objevovat krásy Česka a podpořit místní a jejich podnikání. Jaké plány mají čeští manažeři a jak doporučují si užít volno co nejlépe? Přečtěte si na řádcích níže. 

Každý víkend jiný kout 

Možná jste se poslední roky věnovali spíše zahraničním destinacím a objevovali exotická jídla a kultury, krásná místa naleznete ale také u nás. Ať se chcete kochat v přírodě nebo poznávat hrady a zámky. Výhodou je, že si nemusíte brát dlouhou dovolenou – stačí podnikat výlety třeba jen na prodloužený víkend. Cestování po české krajině si oblíbila také Bronislava Chudobová, ředitelka jazykové agentury Skřivánek. „Cestování je moje vášeň, ale spíše než zahraničí poznávám již několik let českou a slovenskou krajinu, takže se pro mě moc nezměnilo. Nejčastěji se vydávám na Moravu, odkud pocházím. Tato oblast je přírodně a kulturně pestrá, a jako dělaná na procházky i cyklovýlety. Mezi výjimečná místa patří Lednicko-valtický areál, či Moravský kras a jeho tisíc jeskyní. Vyhlášenou vinařskou oblast se spoustou vinných sklípků pak najdete poblíž Národního parku Podyjí. Pořádný odpočinek si užívám také v lázních Luhačovice, kde si dopřeji péči, která mi dá energii do dalších dnů,” říká Chudobová.

Vyčistit si hlavu aktivně 

Své původní plány musel s ohledem na dění ve světě změnit také Tomáš Haškovec, marketingový ředitel e-shopu s potřebami pro domácí mazlíčky SpokojenyPes.cz „S přítelkyní jsme si chtěli užít trochu road tripového dobrodružství na Balkáně. Vzhledem k nejisté situaci ale raději zůstaneme v Česku. V plánu máme přechod Šumavy a spát budeme venku ve stanu. Těším se, protože aktivní dovolená vám vždy skvěle vyčistí hlavu a utuží vztahy,” říká Haškovec, který své trvalé zázemí má v Praze, ale na víkendy rád vyjíždí mimo město. „Nicméně během celostátní karantény jsem nikam nejezdil a poctivě ji dodržoval ve svém pražském bytě. Jsem hodně rád, že se situace uklidnila a můžu si zase vyjet odpočinout na svou chalupu v jižních Čechách,“ uzavírá marketingový ředitel Spokojeného Psa. 

Využijte technologie

Během dovolené si většinou chceme od technologií odpočinout a věnovat se sobě a svým blízkým. Přesto ale aplikace mohou organizaci volného času usnadnit. V dnešní době se dá pomocí pár kliknutí najít ubytování přesně podle vašich parametrů, a vše jednoduše rezervovat on-line. Stejně tak vám aplikace ukáží nejvhodnější dopravní spoj, pomohou se vyhnout dopravní zácpě, nebo spolehlivě nahradí průvodce daným místem a dají vám tipy, co navštívit jsou tak ideálním pomocníkem při výletování, a většinou bývají i zdarma. „Kvůli práci hodně cestuji a většinu času jsem on-line, a tak aplikace často používám při rezervaci dopravy, či výběru dobrých restaurací. Ráda dovolenou trávím aktivně, nejlépe na golfovém hřišti nebo turistikou. Oblíbila jsem si také řízení auta, kdy si užívám cestu samotnou, a při jízdě poslouchám podcasty, audio detektivky a thrillery,” říká generální ředitelka D.A.S. pojišťovny právní ochrany Jitka Chizzola.

Za pohodlím po tuzemsku 

Pro Petra Halma, ředitele společnosti Xerox, je dovolená také spojená s technologiemi. „Jsem vášnivý cestovatel. Přiznávám, že nejsem podširákový typ a přednost dávám pohodlí a pro mě, i kvůli práci, nezbytným technologiím. Ať už jsem někde u moře, anebo v horských jehličnatých lesích. Wifi je pro mě základ," říká Halmo. A s technologiemi se letos chystá vydat za objevením krás „Československa". „Po poměrně dlouhé době omezeného pohybu na veřejnosti se vždy těším, až vyrazím na kolo a resetuji si hlavu. Bez technologií bych to ale nebyl já, díky speciálnímu držáku na telefon budu stále spojený s kamarády, kolegy," říká s úsměvem a dodává, že po našich horách zamíří i do Chorvatska k moři. Možná jako většina z nás.

 

Nahlásit obsah

Co je s obsahem v nepořádku?

Sdílet obsah

Vyberte ze svých kontaktů

Čtěte také